Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Hlad

Hlad /2008

Režie: Steve McQueen

Hrají: Michael Fassbender, Stuart Graham, Liam Cunningham, Brian Milligan, Lalor Roddy

Česká premiéra: 1.10.2009

USA premiéra: 5.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hlad

Hlad je svině. Není nic horšího než přijít domů s kručením v žaludku a vyhlídkou rabování lednice a zjistit, že jediné, co ta velká krabice člověku nabízí, je tři dny prošlé mléko, hlávka salátu a paštika, u níž si člověk není jistý, jestli při nákupu byla nebo nebyla nazelenalá. V roce 1981 se však uvězněný spolupracovník Irské republikánské armády Bobby Sands rozhodl hladovět dobrovolně. A hodlal to dotáhnout do konce. Britské drama Hunger už nějakou dobu sbírá jednu pochvalnou recenzi za druhou a hlavním důvodem je údajně Michael Fassbender. Tenhle chlapík má našlápnuto k tomu stát se pořádnou hvězdou, objeví se ve filmech jako Centurion, Jonah Hex nebo v Tarantinových Basterdech, ale v Hunger údajně předvádí jeden z nejsilnějších hereckých výkonů vůbec. Ono asi není žádná sranda zahrát chlapa, který drží hladovku. Scénář se prý Stevu McQueenovi také povedl, proto jen dobře, že se film objeví i u nás.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Hlad


Recenze filmu Hlad

Britská věznice Maze roku 1981 za vlády premiérky Margaret Thatcherové. Řetězová hladovka, kterou si radikálové z IRA chtěli na vládě vymoct status politického vězně, si nakonec vyžádala deset obětí. Bobby Sands byl první. Film Hlad od Stevea tak-bych-se-chtěl-jmenovat-taky McQueena není z těch, který by se kdovíjak lísal do divácké přízně. Chvílemi se dokonce zdá, jakoby se snažil být záměrnou antitezí k zavedenému subžánru vězeňských dramat. Subžánru, který je paradoxně divácky o to oblíben...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Hlad

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Hlad

Zatím nevyšlo.


Související články

17.11.2016 17:00 Z Kingsmana Robinem Hoodem Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
9.11.2016 16:28 První dojmy: Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
8.11.2016 14:43 První dojmy: sci-fi Příchozí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
26.10.2016 11:30 Uncharted má režiséra. Bohužel... Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
25.10.2016 17:45 První dojmy: Doctor Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.