Hezké chvilky bez záruky

Hezké chvilky bez záruky

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Hezké chvilky bez záruky

Hezké chvilky bez záruky /2006

Režie: Věra Chytilová

Hrají: Jana Janěková, Jana Krausová, Bolek Polívka, David Kraus, Igor Bareš

Česká premiéra: 21.9.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Hezké chvilky bez záruky

O významu úkazu Věra Chytilová pro českou kinematografii v letech 1962-1993 není sporu. Stejně tak jsou u této drobné dámy s typickými tmavými brýlemi obdivuhodné její občanské a mravní postoje, kdy dokázala největším komunistickým pohlavárům říct pěkně od plic, co si o nich myslí, vydupat si své filmy doslova z nicoty a ještě si zajistit, aby na nich cenzura udělala minimální změny. Stačí jmenovat Sedmikrásky, Kalamita či Hra o jablko... Inu, rebelové to občas někam dotáhnou. Vážnost, které tudíž nyní požívá, je naprosto na místě. Věra Chytilová však svůj kritický skalpel, jímž podřezává kde co (např. varlata sexuchtivých mužů v Pasti, pasti, pastičky), neodložila ani po roce 1989 a co dva tři roky se setkáváme s jejími dalšími filmy, jak hranými, tak dokumentárními. Je na ní vidět, že podzim života využívá k intenzivnímu přemýšlení a mapováním aktuálních témat, o čemž si většina jejích značně vyhaslých souputníků z Nové české vlny může jen nechat zdát. Ač by si „Chytilka“ zasloužila jedničku s hvězdičkou za brain-trust a snahu neustrnout, horší je to se zpracováním, kdy se někdejší košatost a neučesanost jejích hraných filmů přelila v chaos a zjevné podcenění možností tématu i formy (např. Vyhnání z ráje). Možná také přílišnou tezovitostí, kdy si vytkne téma (jehož absenci neustále vytýká mladým filmařům) s takovou razancí, že přebíjí příběh. U Hezkých chvilek bez záruky, který vypráví o psycholožce Haně snažící se řešit nejrůznější životní situace svých klientů a do jejichž spletitých osudů se zapojuje také ona, si totiž Chytilová vytkla poukázat na „celý rejstřík současné problematiky tak, aby v jejich spletité kumulaci vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás.“ Což je úkol titánsky nadlidský i na buldozer Věru Chytilovou a bezmála odsouzený k neúspěchu. Watch the trailer and see for yourself.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Hezké chvilky bez záruky

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Hezké chvilky bez záruky

Už nějaký ten pátek víme, že naše legendy nám nerozumějí. Rada starších se nezvládla přizpůsobit otevřenému trhu ani technickému pokroku, a tak jsme si v uplynulých letech mohli užít skvostů rodu Post Coita, Jak se krotí krokodýli nebo Waterloo po česku. I Věra Chytilová „zazářila“. Jakkoliv ale její Vyhnání z ráje představuje jednoznačně nejhorší věc, kterou polistopadová doba přinesla (nepočítaje comeback Dalibora Jandy), troufám si tvrdit, že její prohra byla debaklem se vztyčenou hlavou. ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Hezké chvilky bez záruky

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Hezké chvilky bez záruky

Zatím nevyšlo.


Související články

22.1.2017 12:21 Víkendový výplach #385 o Stathamovi a superhrdinech Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
7.12.2016 21:00 TZ: Westworld: Makrorecenze 1. série Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
4.11.2016 17:00 Rimsyho alternativní koutek: Dokumentární trháky z Jihlavy Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
5.10.2016 13:30 Marvel odhalil pátý Infinity Stone Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.