Enderova hra

Ender's Game

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (41)
Plakát k filmu Enderova hra

Enderova hra /2013

Režie: Gavin Hood

Hrají: Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Harrison Ford, Ben Kingsley, Viola Davis

Česká premiéra: 31.10.2013

USA premiéra: 1.11.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Enderova hra

V kostce: "Asa Butterfield musí dokázat, že je nejchytřejší žák Bitevní školy, aby mohl spasit celé lidstvo. Gavid Hood natočil odměřený protipól Trona, ve kterém mysl poráží hrubou sílu a efektivita ušlapává efektnost. Nevím, jak budou spokojeni milovníci slavné předlohy a sci-fi blockbusterů. Se správnými požadavky si ale s Enderem zahrajete s velkou chutí, jelikož moc podobných partií není a do budoucna asi ani nebude."

Galerie obrázků filmu Enderova hra


Recenze filmu Enderova hra

Na začátek bych asi měl ujasnit jednu věc. Enderovu hru jsem nečetl, takže tahle recenze nebude plná výtek typu "v knize to bylo jinak!", "kde je ta či ona dějová linie!" a "úplně chybí filosofický přesah knihy!". Stejně jako milion předchozích adaptací by měla filmová Enderova hra obstát bez jakékoliv znalosti slovutné předlohy, takže porovnávací analýzu možná napíše někdo jiný někdy jindy. Mě osobně zajímalo především to, jestli Harrison Ford konečně vlezl do dobrého filmu.Odpověď? Ano, vle...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Enderova hra

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Enderova hra

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
3.1.2017 16:00 TZ recenze: Úvod 4. řady Sherlocka Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
31.12.2016 02:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Prosinec 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Orson Scott Card napsal jednu z nejvýznamnějších sci-fi knih vůbec Enderova hra. Hollywood se ji snaží dostat na plátna už hezkou řádku let, ale vypadá to, že výsledek uvidíme až teď. Děj se odehrává v budoucnosti, kdy se lidstvo vzpamatovává z prvního mezigalaktického konfliktu. Před sedmdesáti lety přiletěli emzáci a se Zemí to málem dopadlo zle. Další invaze je jen otázkou času a armáda se tentokrát rozhodne pořádně připravit. Do speciálního zařízení jsou svezeny extrémně nadané děti, které teď čekají léta tréninku, díky němuž by z nich měli vyrůst vůdci lidstva, kteří zajistí jeho přežití. Otázka je, jestli je před novou invazí ještě vůbec dost času. Herecké obsazení Ender's Game je dost zajímavé a ačkoliv se bude spoléhat především na dětské herce, Asa Butterfield z Huga a Hailee Steinfeld z Opravdové kuráže by neměli zklamat. Navíc jim budou krýt záda veteráni Harrison Ford a Ben Kingsley. Otázka je, jestli to celé zvládne urežírovat Gavin Hood, jehož Wolverine se nepovedl zdaleka tak, jak jsme doufali.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.