Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Doom

Doom /2005

Režie: Andrzej Bartkowiak

Hrají: Karl Urban, The Rock, Rosamund Pike, Robert Russell, Dexter Fletcher, Raz Adoti

Česká premiéra: 3.11.2005

USA premiéra: 21.10.2005

Na DVD od: 26.4.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Doom

A je to tady! Letos opět neujdeme několika pokusům o skloubení světa her a filmů. Zatímco u Bloodrayne z dílny Uwe Bolla se tak nějak předem očekává drtivý neúspěch, v případě filmové adaptace Dooma je to trochu jiné kafe. Třetí díl kultovní střílečky sice sklidil rozporuplné reakce, ale id Soft na něm vydělal nekřesťanské peníze a John Carmack se tak konečně nechal ukecat a "věnoval" Universalu licenci na zfilmování. Možná to bylo proto, že Doom 3 už má konečně něco jako děj, možná šlo ale o další flotilu vozů od Ferrari, které v Carmackových garážích zabírají až nestoudně moc místa... Hollywoodský zelenáč Dave Callaham ale přesto chtěl vypálit rybník všem, když z bandy ultradrsných mariňáků a pekelných portálů na Marsu udělal bezcenný klon Resident Evila. Ve finální verzi se tak měla banda SWAŤáků na planetě Olduvai (vypadá samozřejmě jako Mars) pokusit dostat pod kontrolu zákeřný virus, který z lidí dělá "něco jako zombie". Ale je to vlastně šumák - dokud slibovali, že dodrží design příšer, interiérů a mariňáci budou mít BFG. Nakonec naštěstí Universal podlehl všeobecným tlakům, takže se film odehrává na Marsu a zřejmě bude i tak trochu "pekelný". Díky. Jméno zkušeného rutinéra Andrzeje Bartkowiaka na postu režiséra sice napovídá, že se dočkáme jen hezky učesaného druhořadého popcorňáku, ale obsazení slibuje trochu víc. Filmový Doom je zatím plný otazníků i vykřičníků, ale protože se natáčelo v Praze a redakce MZ měla na place svého špióna, byli jsme možná až moc zvědaví na první upoutávku... a kdo by nebyl, bez ohledu na kvality třetího dílu je Doom modlou, na které vyrůstal nejeden "PCčkář".

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Doom

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Doom

Fialovej hnus je opět na pochodu mezi Galaxiemi a úkolem vesmírných mariňáků (jmenovitě tedy Rapid Response Tactical Squad) je vystřílet mu smajlíka do pupku a to prosím nekompromisně. Čím víc suchých hlášek při tom utrousí, tím lépe. Tyhle klišové medvídky zřejmě od Dooma čekal každý. Není to Shakespeare a herní předloha si vystačila jen s několika řádky textu, který začíná typickým "V roce 20xx se lidstvo dostalo na Mars, vykopalo tam Pandořinu skříňku a... all hell breaks loose". V našem ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Doom


DVD a Blu-ray filmu Doom

Zatím nevyšlo.


Související články

17.8.2016 14:00 Co chybělo ve Fantastické čtyřce? Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
8.4.2016 09:58 Deadpool se chystá na návrat Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
10.6.2014 13:00 Bombastické herní trailery 2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
12.3.2014 09:30 Kdo bude Dr. Doom? Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
7.11.2013 19:00 The Rock proti démonům Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.