Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Království Planeta opic | Kingdom of the Planet of the Apes | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.05.2024
CZ premiéra: 09.05.2024
režie: Wes Ball
hrají: Freya Allan, Peter Macon, Owen Teague, William H. Macy, Kevin Durand,

Království Planeta opic: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Vynikající trailerové řemeslo a čím dál větší ujištění, že minimálně po audiovizuální stránce nebudou nejnovější opice nic ztrácet na své předchůdce. Co se zbytku týče, tam bude velkou otázkou, jak se předvedou nejen noví herci, ale i sám režisér Wes Ball, a co za blockbusterové laskominy si pro diváky přichystal. Srovnávání s předešlými tituly se totiž určitě nevyhne a tam byla laťka poměrně vysoko, ještě aby ne, když je měl na starosti Matt Reeves. Každopádně mám s touhle finální upoutávkou víceméně jediný problém, a to že prozradila, že lidi v tomhle filmu mluví. Já bych docela rád v kině operoval s myšlenkou, že se lidská řeč vytratila, jenom abych pak čuměl jak puk, když Freya "Ciri" Allan poprvé něco prohlásí - byl by to aspoň hezký throwback na moment v jedničce, kdy poprvé promluvil Caesar. Ale je to fakt detail, do kina jsem stále extrémně natěšený, takže snad opice tu letní sezónu odpálí co nejlíp, ať mám argumentační munici do těch diskuzí, kde se na letošní léto nadává jako na slabé. Za mě je totiž silné až až.

Království Planeta opic: IMAX Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Letos přichází ty velké scifárny v pravidelných intervalech, což je dobrá zpráva. Tahle si bude chtít podmanit i IMAXy, což se kupodivu připomíná ukázkou postavenou ne na nějakých monstrózních výjevech, ale na docela komorní naháněčce na louce, kde se lidská fešanda pokusí vyhnout zlotřilým gorilám - a donutí tím následníka Cézara zase jednou naskočit na hrdinskou vlnu. Přechod od Matta Reevese k Wesi Ballovi působí bezešvě a u Foxů se můžou radovat, že se jim daří frančízu dál sebejistě rozvíjet. Já bych si ale přeci jen přál, aby výsledný film po působivých trailerech vyrukoval i s nějakou mocnou nadstavbou, protože dostat jen kvalitní řemeslo by na takhle hezky rozjetou sérii bylo přeci jen trochu málo. 

Království Planeta opic: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Luxusní trailer. Čtvrtý díl Opic zvládá hravě setřást neblahou pověst apendixu oblíbené trilogie. A po dvou velmi přesvědčivých upoutávkách působí jako sebevědomá další kapitola potenciálně nekonečné ságy. V ní se teď dostaneme do bodu, kdy už lidi začínají znovu vystrkovat růžky a kdy by mezi ně mohl klidně přistát Chrlton Heston a začít nejen výletit k Soše Svobody, ale i budovat první nosnější buňky odboje. Charlton se zatím nehlásí, ale za potenciálního kujóna bude velmi pohledná dívka - Freya Allen ze Zaklínače. Její protihráči ale vyznívají zatraceně těžkotonážně, a to nejen živou váhou, ale i rozestavením charakterů na dramatickém plánu. V traileru jsou ty střípky zatraceně působivě poskládané i odtajňované a rozvíjí se ve fatálně rozklenutý klip, který bude - upřímně a trochu kacířsky řečeno - mít celovečerní výsledný film co dělat, aby dorovnal. 

Království Planeta opic: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Bomba, i když asi trošku nečekaná, protože s ní většina lidí tak brzo absolutně nepočítala. O to větší radost jim ale snad dělá fakt, že se vizuál po odchodu Matta Reevese zase tolik nezměnil, měřítko naopak možná ještě lehce stouplo, a byť jsme se museli rozloučit s Andym Serkisem, jeho stopu na téhle sérii už nejspíš někdo jen tak nesmaže. Z teaseru jako takového sice nelze vyčíst nic moc o ději, to ale ani nevadí, protože atmosféra i těch pár útržků scén bohatě stačí, aby si člověk udělal dobrou představu a mohl se začít těšit na léto příštího roku. A závěr u moře a hláška: "What a wonderful day"? To už prostě člověku vykouzlí úsměv na tváři!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace