Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Megalopolis | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Francis Ford Coppola
hrají: Adam Driver, Nathalie Emmanuel, Jon Voight, Forest Whitaker, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza

Megalopolis: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Originálně to určitě vypadá. Jako jedinečná sci-fi vize, která chce reflektovat na satirické, alegorické, ale i výpravné úrovni ony úvahy o rozežranosti západní civilizace a konfrontovat je s vidinou úpadku. A všechny ty kritické hlášky o pádu římského impéria přetavit v obrazy vyloženě názorné, pročež tu máme výjevy jak z antických fresek, vozataje uvnitř městských arén a mindfuckové momenty. Coppola si na stará kolena natočil svoje Southland Tales, problém je, že to vizuálně opravdu nevypadá, alespoň za mě, dvakrát vábně. Nasvícením je to šílený oldschool a fakt spíš jako, ehm, výtvarně opulentní vize od skoro devadesátiletého dědy, který čtvrt století nenatočil pořádný biják. A to říkám jako člověk, co Coppolova mistrovská díla, všechny ty Kmotry, Rozhovory, Apokalypsy nebo Vyvolávače deště upřímně miluje a obdivuje, z velké části právě pro jejich obrazovou nadčasovost. Co z toho vyleze samozřejmě těžko soudit - tedy krom celkem jistého osudu kasovního propadáku - ale i když teaser šlape, nedokážu si představit, že by mě ty zaprášené obrázky oslnily i na ploše víc jak dvou hodin. 

Megalopolis: Announcement Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Dějiny se tady asi přepisovat nebudou. Ostatně v prvním teaseru to vypadá na jakousi novou variaci na Počátek, kterou ovšem točí slavný starý pán - a tak neupgradeuje vizuál do podoby, abyste si i v roce 2024 učůrnuli do trenek, ale naopak ukazuje hlavního hrdinu s divným účesem a pomačkanou tváří jak já po dvou prokalených nocí. Nic přelomového, koneckonců klidně by sem mohl přiskočit Jacksonův King Kong. Na druhou stranu je teaser poměrně neškodný a po hodně rozpačitých prvních zkazkách a místy vyloženě zneklidňujících fotkách z natáčení naznačuje, proč se nákladný Coppolův comeback mohl prodrat do hlavní soutěže v Cannes. Implikuje ale samozřejmě i to, proč Megalopolis zatím nenašlo amerického distributora a proč může skončit jako anachronický kasovní propadák, jenž střílí mimo... Na lamentování je ale času dost, protože teaser neurazil. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace