Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Doom | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.10.2005
CZ premiéra: 03.11.2005
režie: Andrzej Bartkowiak
hrají: Karl Urban, The Rock, Rosamund Pike, Robert Russell, Dexter Fletcher, Raz Adoti

Doom: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Uff... Trailer k Doomovi je typickým příkladem toho, že když ve všem vyhovíte fanouškům, nemusí to ještě znamenat, že jste vyhráli. Bartkowiak rozhodně nabízí víc, než v hubeném teaseru a s Resident Evilem si ho spletete jen pokud budete na trailer koukat se zavřenýma očima (hudební podkres je takřka identický). Máme tu vymazlené záběry na povrch Marsu, nějaké to popichování mariňáků a Rocka, kterak přijímá briefing svlečený do půli těla (nějak ty svaly ukázat musí). A pak samozřejmě to nejdůležitější - pohledy z vlastních očí. Druhý "nejlepší" záběr od dob, kdy Uwe Boll do House of the Dead zakomponoval přímo záběry ze hry. ;) Podle vyjádření tvůrců je ve filmu jen jedna jediná sekvence, ve které se dostanete "do hlavy" hlavního hrdiny, nicméně trailer je skoro z půlky složen z těchto záběrů. A podle prvních ohlasů to žádné salvy potlesku nevyvolává. Izometrické držení zbraně vypadá na první pohled skvěle, nicméně pohyb prozrazuje jemnou pomoc počítačových triků. Navíc tyhle záběry ubírají traileru na dynamice, protože při tomhle úhlu kamery žádná salta dělat nemůžete. Ale přežít se to dá, hlavně proto, že Rock pak začne dělat sklopky, střílet z BFG a na závěr se dočkáme i duelu Pinky Demon vs. motorová pila. Výběr toho nejlepšího z filmu si sice představuji trochu jinak (a zřejmě nejsem sám), ale úplná tragédie by to být nemusela. Stačí když to bude o chlup lepší než Andersonova představa o ultimátním souboji vetřelců a predátorů. A to pro Bartkowiaka není zas tak vysoká laťka. :) (Fullscreen (25.02MB))

Doom: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

První ukázka se bohužel příliš namachrovaně netváří. Krom několika nicneříkajících titulků na vás čeká jen houština tmavých záběrů, ve kterých se Rock a Karl Urban snaží vypadat co nejvíc "cool" (ne že by to nefungovalo), ale teaseru chybí nějaký ten táhlý záběr na pořádnou potvoru, zkrátka něco, co by ho odlišovalo od klasické zombie řezačky. Kdybych ustřihnul finální logo a nakecal vám, že je to první ukázka z Resident Evila 3, sežrali byste to i s navijákem a drobné "mrknutí" v závěru, odvážně naznačující, jak skončí Rockova postava, to je trochu málo. Samozřejmě nelze mít přehnané nároky na první nahlédnutí pod pokličku, ale čtvrt roku před premiérou bych čekal něco hutnějšího. Třeba onen slibovaný pohled z vlastních očí, kterým se tvůrci oháněli na nedávných tiskovkách, nebo trochu dějové omáčky. Nezbývá než doufat, že plnohodnotný trailer dorazí co nejdříve a bezpečně Dooma oddělí od konkurence (Resident Evil, Alien vs. Predator).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace