Dítě číslo 44

Child 44

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (19)
Plakát k filmu Dítě číslo 44

Dítě číslo 44 /2014

Režie: Daniel Espinosa

Hrají: Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Vincent Cassell, Joel Kinnaman

Česká premiéra: 28.5.2015

USA premiéra: 17.4.2015

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Dítě číslo 44

V kostce: "Leo Děmidov se dostal na stopu sériového vraha, problém je, že v padesátých letech v Sovětském svazu vrazi neexistují. A kdo začne rýpat do věcí, po kterých mu nic není, může skončit s kulkou v hlavě. Někdo ale vraždící zrůdu zastavit musí. Dítě číslo 44 se tváří jako detektivka, mnohem víc jde ale o psychologické drama o dvou lidech, kteří vedle sebe museli žít v době, kde byly lži, smrt, zrada a paranoia na denním pořádku. Jako pohled na život ve stalinském Rusku funguje film solidně, jako detektivka ale zklamává. "

Galerie obrázků filmu Dítě číslo 44


Recenze filmu Dítě číslo 44

Chvalozpěvy na Toma Hardyho budou trvat nejspíš ještě hodně dlouho. Samozřejmě za to může Šílený Max, ale Dítě číslo 44, film, který se nakonec do pořádné zámořské distribuce vůbec nedostal a u nás se o něm mluví hlavně proto, že vznikal v Česku, mu ostudu taky rozhodně neudělal. Se zahraničí k nám přicházely zvěsti, že tahle detektivka se moc nepovedla. Ono je to s ní však malinko složitější a i když nejde o film, jenž by měl reálné šance umístit se v žebříčcích nejlepších kinozážitků roku, ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Dítě číslo 44

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Dítě číslo 44

Zatím nevyšlo.


Související články

22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
15.3.2017 23:00 Batman a Sebevražedný oddíl hledají scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 274 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Originálních detektivek je málo, ale Child 44 by mohla fanoušky žánru potěšit. Kdo si přečetl knihu Toma Roba Smithe, ten ví, že tahle kriminálka je o dost jiná než ostatní. Především tím, že se odehrává v Sovětském Svazu v době, kdy mu tvrdou rukou vládl Stalin. Hlavním hrdinou je tu však trochu naivní vyšetřovatel Leo Demidov, který se dostane na stopu sériového vraha. Chytit ho ovšem nebude snadné, protože nadřízení mu hází klacky pod nohy, kde to jen jde a nakonec ho pošlou do vyhnanství. V Sovětském Svazu totiž sérioví vrazi oficiálně nejsou. Demidov je ale pevně rozhodnutý najít nebezpečného zabijáka za každou cenu, a tak se do vyšetřování pouští na vlastní pěst. Herecké obsazení je vyloženě luxusní a režisér Daniel Espinosa ukázal v thrillerech Snadný prachy nebo Nepřítel pod ochranou, že točit umí. V tomhle případě se může navíc spolehnout i na povedenou předlohu, tak snad se nic nepokazí.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.