Děti noci

Děti noci

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Děti noci

Děti noci /2008

Režie: Michaela Pavlátová

Hrají: Martha Issová, Jiří Mádl, Jan Dolanský, Lenka Termerová, David Novotný

Česká premiéra: 25.9.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Děti noci

V kostce: "Praha, Karlín, současnost. Sympatická holka Ofka není šťastná. Vztah se jí rozpadl, život vyplňuje jen práce v místním non stopu nebo pokec s kamarádem Ubrem. Pro ženský tvůrčí tým to je vítaná záminka k rozehrání atmosférické sondy do Ofčiny duše, z marasmu schémat a plytkých dějových zastávek, jejich snahu ale vytahují jen skvělí Issová s Mádlem a nocí nasáklá kamera Martina Štrby. Bude vám to stačit?"

Galerie obrázků filmu Děti noci


Recenze filmu Děti noci

Je statisticky doloženo, že kina plní zejména omladina. V celém světě se chuti teenagerů a dvacátníků dokáží přizpůsobit, ať už se tím míní Iron Man, Mexická jízda nebo Hráči. U nás jako by ty největší události filmového roku byly zkonstruovány pro potřeby diváka kategorie 40+, ba pro diváka svátečního, který si vkus formuje leda u Ordinace v růžové zahradě a dvacet let starých českých klasik. Ne, nevolám tím po generačních výpovědích, ale po seriózní potravě pro „mládežníky“, jimž jen odlehč...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Děti noci

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Děti noci

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
19.2.2017 12:24 Víkendový výplach #389 o Jokerovi a Terminátorovi Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
8.2.2017 13:20 První reakce: LEGO Batman film Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Děti noci měly světovou premiéru na letošním karlovarském filmovém festivalu a i když soutěž nevyhrály, s prázdnou neodešly. Jiří Mádl a Martha Issová si sice odnesli ceny v hereckých kategoriích, o nějakém diváckém nadšení se u filmu bohužel mluvit nedá. Scénář Ireny Hejdové, za který v roce 2005 získala cenu Sazky, se odehrává v současné Praze a hlavní hrdinkou je dívka s dost podivným jménem Ofka. Ta žije, pracuje a vůbec funguje po nocích a zatímco normální lidí spí, ona a pár jejích přátel žijí svůj život. Ten ale nabere nečekané obrátky v okamžiku, kdy Ofka zjistí, že jí její nejlepší kamarádka ukradla kluka. Dostat se z deprese a získat novou chuť do života jí však možná pomůže její kamarád Ubr. O scénáři Ireny Hejdové se mluvilo jako o něčem, co by mohlo do stojatých vod českého filmu přinést konečně zase něco nového. Během natáčení se ale údajně hodně přepisovalo, takže dnes už asi jen sami tvůrci ví, co zbylo z původního nápadu. Režisérka Michaela Pavlátová byla v roce 1991 nominována na Oscara v kategorii krátkých animovaných filmů a obsazení vypadá velmi slušně. V září tedy uvidíme, jak to celé nakonec dopadlo. Ve Varech jsme to totiž nestihli.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.