Děti noci

Děti noci

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Děti noci

Děti noci /2008

Režie: Michaela Pavlátová

Hrají: Martha Issová, Jiří Mádl, Jan Dolanský, Lenka Termerová, David Novotný

Česká premiéra: 25.9.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Děti noci

V kostce: "Praha, Karlín, současnost. Sympatická holka Ofka není šťastná. Vztah se jí rozpadl, život vyplňuje jen práce v místním non stopu nebo pokec s kamarádem Ubrem. Pro ženský tvůrčí tým to je vítaná záminka k rozehrání atmosférické sondy do Ofčiny duše, z marasmu schémat a plytkých dějových zastávek, jejich snahu ale vytahují jen skvělí Issová s Mádlem a nocí nasáklá kamera Martina Štrby. Bude vám to stačit?"

Galerie obrázků filmu Děti noci


Recenze filmu Děti noci

Je statisticky doloženo, že kina plní zejména omladina. V celém světě se chuti teenagerů a dvacátníků dokáží přizpůsobit, ať už se tím míní Iron Man, Mexická jízda nebo Hráči. U nás jako by ty největší události filmového roku byly zkonstruovány pro potřeby diváka kategorie 40+, ba pro diváka svátečního, který si vkus formuje leda u Ordinace v růžové zahradě a dvacet let starých českých klasik. Ne, nevolám tím po generačních výpovědích, ale po seriózní potravě pro „mládežníky“, jimž jen odlehč...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Děti noci

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Děti noci

Zatím nevyšlo.


Související články

4.12.2016 12:17 Víkendový výplach #378 o Strážcích Galaxie a kaskadérech Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
6.11.2016 21:13 Doctor Strange rozemlel Gibsonův válečný krvák Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
30.10.2016 21:10 Doctor Strange dominuje světu, Inferno vyhořelo Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
27.10.2016 14:00 MoneyZone: Vydělá Doctor Strange 100 mega za první víkend? Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
26.10.2016 08:55 7 filmů reportéra Janka Rubeše Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Děti noci měly světovou premiéru na letošním karlovarském filmovém festivalu a i když soutěž nevyhrály, s prázdnou neodešly. Jiří Mádl a Martha Issová si sice odnesli ceny v hereckých kategoriích, o nějakém diváckém nadšení se u filmu bohužel mluvit nedá. Scénář Ireny Hejdové, za který v roce 2005 získala cenu Sazky, se odehrává v současné Praze a hlavní hrdinkou je dívka s dost podivným jménem Ofka. Ta žije, pracuje a vůbec funguje po nocích a zatímco normální lidí spí, ona a pár jejích přátel žijí svůj život. Ten ale nabere nečekané obrátky v okamžiku, kdy Ofka zjistí, že jí její nejlepší kamarádka ukradla kluka. Dostat se z deprese a získat novou chuť do života jí však možná pomůže její kamarád Ubr. O scénáři Ireny Hejdové se mluvilo jako o něčem, co by mohlo do stojatých vod českého filmu přinést konečně zase něco nového. Během natáčení se ale údajně hodně přepisovalo, takže dnes už asi jen sami tvůrci ví, co zbylo z původního nápadu. Režisérka Michaela Pavlátová byla v roce 1991 nominována na Oscara v kategorii krátkých animovaných filmů a obsazení vypadá velmi slušně. V září tedy uvidíme, jak to celé nakonec dopadlo. Ve Varech jsme to totiž nestihli.
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.