Baader Meinhof Komplex

Der Baader Meinhof Komplex

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Baader Meinhof Komplex

Baader Meinhof Komplex /2008

Režie: Uli Edel

Hrají: Martina Gedeck, Moritz Bleibtreu, Bruno Ganz, Hannah Herzsprung, Jan Josef Liefers

Česká premiéra: 9.4.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 9.11.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Baader Meinhof Komplex

V kostce: "Andreas Baader, Gudrun Ensslin a Ulrike Meinhof zformovali v roce 1970 teroristickou skupinu RAF, která v SRN nevybíravými prostředky bojovala proti „imperialismu a jiným šmejdům ze západu“. Jejich činnost podnítila snad nejkrvavější lázeň v německých poválečných dějinách. Uli Edel a spol. vidí ale ve vrahovi kus oběti a v politickém systému kus vraha – jde jen o to určit, kde končí demokracie a začíná nebezpečný mýtus a manipulace. Provokativní, myšlenkově ne úplně usazený, ale ve všech ostatních ohledech brilantní film o odvrácených stránkách moderní demokracie – to je Baader Meinhof Komplex."

Galerie obrázků filmu Baader Meinhof Komplex

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Baader Meinhof Komplex

Teroristická skupiny RAF (Rote Armee Fraktion) je podepsána pod jedním z nejkrvavějších období Spolkové republiky Německo po 2. světové válce. Vznik organizace v roce 1970 byl vyústěním napjaté situace ve společnosti, která s nelibostí vnímala chabou denacifikaci politiky i státní nátlak namířený proti odpůrcům hlavní linie. Konec 60. a začátek 70. let byl celosvětově poznamenán eskalací napětí, všemi těmi malými i velkými revolucemi pod praporci zbožštěných komunistických vůdců. Německá RAF ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Baader Meinhof Komplex

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Baader Meinhof Komplex

Zatím nevyšlo.


Související články

29.10.2013 14:30 Téma: 7 věcí, co víme o Budoucí minulosti X-Menů Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
1.8.2013 12:54 Bitva buchet #2.18: Z vašich dopisů... Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
25.7.2010 08:00 Víkendový výplach #46 s Expendables a Batmanem Rubrika: Novinky Diskuze: 76 příspěvků
23.2.2009 01:08 81. Oscaři: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 98 příspěvků
22.1.2009 15:06 81. Oscaři za humny! Rubrika: Novinky Diskuze: 138 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Teroristům většina lidí moc nefandí, k RAF se ale svého času měla valná část Německa chuť přidat. Tedy alepsoň ze začátku. Tato teroristická organizace vznikla jako reakce na policejní násilí. V roce 1967 byl totiž během jedné demonstrace zastřelen student, což byla pověstná poslední kapka ze série násilného potlačování demonstrantů. RAF (Die Rote Armee Fraktion) vznikla v roce 1970 a jejími členy byli mimo jiné i novinářka Ulrike Meinhofová, Horst Söhnlein, Andreas Baader nebo Gudrun Enssliová. Baader Meinhof Komplex se samozřejmě zaměřuje hlavně na onu teroristickou činnost skupiny, která čítala mimo jiné nemalé množství bombových útoků. Ušetřeni diváci nezůstanou ani soudních procesů, které s některými uvězněnými členy teroristické organizace pouzěji během let následovaly. Jelikož je ale nespokojenost studentů skoro věčná, činnost RAF neskončila uvězněním jejích zakladatelů, členy totiž nabírala z každé nové generace. Jak tohle třaskavé téma zpracuje film?
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.