Ctihodný občan

Law Abiding Citizen

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Ctihodný občan

Ctihodný občan /2010

Režie: F. Gary Gray

Hrají: Jamie Foxx, Gerard Butler, Michael Gambon, Leslie Bibb, Colm Meaney

Česká premiéra: 19.11.2009

USA premiéra: 16.10.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ctihodný občan

V kostce: "Zabili mu manželku. Zabili mu dítě. Zabili v něm i trpělivost a víru v pozemskou spravedlnost. Když soudy pustily na svobodu jednoho z vrahů, rozhodl se Clyde vzít zákon do svých rukou a brutálně trestat. Zastaví se ale jeho řádění? A kdo všechno na něj doplatí? Gerard Butler se mračí v roli, která mu sedí, proti němu stojí Jamie Foxx. Z jejich herecké souhry vyleze to nejlepší pro tenhle řemeslně jistý thriller. Škoda naopak přepáleného scénáře, jemuž se opravdu jen těžko věří. "

Galerie obrázků filmu Ctihodný občan


Recenze filmu Ctihodný občan

Ne že by se dřív nehrálo na překvapivé pointy, nečekané zvraty a zákeřné scenáristické kličky. Ale zhruba od poloviny 90. let se kadence šokujících závěrečných odhalení razantně zvýšila. V tomhle nám Obvyklí podezřelí, Šestý smysl nebo Klub rváčů udělali medvědí službu – kdekdo je zkoušel trumfnout. A klidně netroškařil a vytáhl pointy dvě, tři, dvacet… nebo deset malých a jednu velkou. Z druhé strany se hlásí filmy o supersofistikovaných padouších. O komplikovaných plánech. O chytácích na po...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ctihodný občan


DVD a Blu-ray filmu Ctihodný občan

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 18:00 TOP 11: Hollywoodské propadáky, které nás mrzí Rubrika: Novinky Diskuze: 40 příspěvků
3.2.2017 17:00 Liam Neeson se mstí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
17.8.2015 00:06 Hip hop rulez! Rapperský manifest rozmetal Ritchieho Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

F. Gary Gray se před lety ukázal jako schopný režisér, když překvapil koukatelnou Loupeží po italsku. Od té doby toho sice moc nenatočil, kariéra videoklipaře ale naznačuje, že by mohl zmáknout i náročnější akčňárnu. Právě tou zřejmě Law Abiding Citizen bude - filmy o pomstě už to mívají v povaze. Hlavní hrdina tu jde po krku státnímu zástupci. Tenhle se totiž nechal uplatit bandou zločinců, která zabila hrdinovu rodinu a jelikož se díky tomu dostali vrazi opět na svobodu, náš hrdina  z toho vůbec není nadšený. Uplacený státní zástupce je samozřejmě první, kdo za tuhle lumpárnu zaplatí a zřejmě všichni víme, kdo bude další. Law Abiding Citizen neláká jen režisérem, na plakátech bude zářit hlavně herecké obsazení: Gerard Butler a Jamie Foxx pravděpodobně proti sobě? To si nechám líbit. Přidejte Michaela Gambona nebo Colma Meaneyho a máte pohromadě bandu chlápků, se kterou musí být zaručeně legrace.

 

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.