Chyťte doktora

Chyťte doktora

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Chyťte doktora

Chyťte doktora /2007

Režie: Martin Dolenský

Hrají: Tatiana Vilhelmová, Michal Malátný, Iva Janžurová, Vladimír Javorský

Česká premiéra: 29.11.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Chyťte doktora

Je to taková veselá partička ti čeští filmaři. Na place by se mohla prodávat dobrá nálada - vždyť poslední dobou se v našem filmu uplatňuje pravidlo "čím horší, tím více veselých Čechů a Mirek Spáčilových". Všichni Troškové, Kleinové, Krajnáci a Dolenští si můžou mnout ruce dříve, než si je zašpiní. My se pak hezky posadíme za klávesnici, s radostí si zanadáváme ... je to takový začarovaný kruh, ze kterého není úniku. Věřte nám, my se vážně snažíme! Ale nemůžete se divit, když začínáme předčasně zbrojit do dalšího kola. „Téměř starosvětská komedie, kde jsou hlavním tématem peripetie milostných vztahů,“ kterou si napsal i odrežíroval debutující Martin Dolenský, totiž oslňuje svou impotencí už na dálku (od toho níže uvedené klipy). Michala Malátného asi přestalo bavit lyžování v Číně v barvách skupiny Chinaski, takže si tu střihne gynekologa v tom nejlepším - jeho postava má hned dvě ženy. Jedna jako opravdová manželka s dítětem na krku, druhá jako milenka do práce. Jedna je taková usedlá mamina, druhá je celkem sexy ženská, což je trochu zvláštní přirovnání, protože jsou obě ... tradááá: Tatiana Vilhelmová. Tatianu už asi přestalo bavit seriózní hraní, takže nakonec skončí jako Van Damme - z její dvojrole si budeme nejvíce pamatovat, jak v každém druhém záběru roztahuje nohy. Nebudeme Dolenského úplně odsuzovat předem, ačkoliv nás k tomu prvními ukázkami přímo nutí. Jen se bojím, že jak se snaží natočit „film jako Básníci“ nebo „komedii bez přívlastků, ani černou, ani hořkou nebo laskavou“, tak mu z toho nakonec vyskočí komedie bez čehokoliv, možná další Pánská jízda v Posledních plavkách. Ostrovtip našim scénáristům došel už dávno, stejně jako režisérům smysl pro tempo a komediální timing. V českém filmu jako by došlo už úplně všechno.

Autor: st39.6


Galerie obrázků filmu Chyťte doktora

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Chyťte doktora

Jakoupak to velkou úrodu sklízíme v posledních měsících na poli českého filmu! Tuzemské houby rostou jako po dešti, což bohužel automaticky neznamená, že jsou jedlé a zdravé; ale i přes kvantitu převyšující laťku kvality je potěšující, že se v českém rybníčku hýbají ledy. Snad se jednou podaří vypilovat stylistiku a scenáristiku natolik, že nebudeme pravidelně svírat hlavu v dlaních a mlátí s ní ze strany na stranu. Dneska se toho bohužel ještě nezdržíme, avšak už příští týden si zlepšíme nál...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Chyťte doktora


DVD a Blu-ray filmu Chyťte doktora

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
9.12.2016 14:45 Legendární Kirk Douglas slaví 100 let Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
23.11.2016 17:28 MoneyZone: Jaký bude otvírák Rogue One? Rubrika: Novinky Diskuze: 46 příspěvků
25.10.2016 17:45 První dojmy: Doctor Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
12.10.2016 14:00 První dojmy: 15 minut z Doctora Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.