Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Bobule

Bobule /2008

Režie: Tomáš Bařina

Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Jiří Bábek, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Lubomír Lipský

Česká premiéra: 27.3.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 12.11.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bobule

V kostce: "Dva nerozluční kámoši, Honza a Jirka, prchají z města před zákonem. V malebném prostředí jihomoravských vinic ale najdou mnohem víc než jen klid. Lásku, smích, život ... a chuť léta, kterou okoštujete hlavně díky nestrojeným mladým hercům, podmanivé kameře a líbivé hudbě. Příjemná oddychovka, kterou by lepší (zkušenější? poetičtější?) vypravěč mohl vytáhnout do blízkosti Dobrého ročníku. "

Galerie obrázků filmu Bobule

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Bobule

Dva kluci musí prchnout z Prahy dřív, než jim ruka zákona nasadí klepeta. A protože jeden z nich má dědu kdesi na jižní Moravě - což by mohla být dobrá zašívárna - vydávají se tihle vejlupci do kraje vína, vnadných žen a pohody. Tak aby poznali „vo čem že ten život, kurňa, je“. Zápletka to není kdovíjak složitá, natož originální, čiší z ní ale snaha natočit film, který obstojí i u diváka pod padesát let a který si nemusí hrát na umění nebo naopak pitomoučce bavit puberťáky před první polucí. ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bobule


DVD a Blu-ray filmu Bobule

Zatím nevyšlo.


Související články

13.10.2013 12:27 Víkendový výplach #214 o Gravitaci a zpěvu Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
8.11.2011 21:04 Televizní Tipy 8.11. - 14.11.2011 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
28.9.2011 16:51 Televizní Tipy 28.9. - 3.10. 2011 a MZ Talk Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.11.2010 22:33 Encyklopedie akčního filmu: Arnie 1/3 Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
6.9.2010 21:32 Televizní Tipy 6.9. - 12.9. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 51 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Že se česká filmová tvorba topí v bahně, o tom není třeba polemizovat. Jednoocí mezi slepými jako Vorel a „národní jistoty“ typu Svěrák to jen potvrzují v tom smyslu, že když se něco náhodou povede, mluví se o tom ještě po půl roce a lidi na to chodí pořád dokola. Potěšující zprávou je, že Bobule zase jednou vypadá jako ta výjimka: není prvoplánově otravná obligátním obsazením Budař-Liška-Trojan-Holubová-Vilhelmová a vypadá jako příjemná žánrovka pro mladé. Premisa zní jasně a zřetelně, aby mohla obsáhnout co nejširší portfolio „letních zážitků“ takřka bez omezení: Honza a Jirka jsou kámoši jaksepatří, i když jejich „firma“ nepatří k těm nejpoctivějším – živí se totiž podvody. A když jednoho dne usoudí, že je potřeba se uklidit, Honzu napadne spojit příjemné s užitečným. Rozhodne se splnit životní sen svému dědovi, poslat ho na cestu kolem a zakotvit v jeho vinici, oáze plné bobulí, sluníčka a klidu. Zvláště následujících deset dnů má být pro vinici tím papírově nejklidnějším obdobím a tak si děda řekne: proč nejet? Honza s Jirkou ale v malé vísce nenacházejí příliš klidu. Od okamžiku, kdy se konfrontují s prvním jejím obyvatelem, začíná zběsilý kolotoč omylů, držkopádů a melancholických setkání s letními láskami. Paradoxně je to ale splněný sen i pro ně – až tady na tom místě, kde se usíná s vínem, poznávají hluboké pravdy o životě… Do kin se podíváme v rámci čerstvě bujícího jara.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.