Babovřesky

Babovřesky

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (40)
Plakát k filmu Babovřesky

Babovřesky /2013

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský

Česká premiéra: 14.2.2013

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Babovřesky

V kostce: "Letní komedie Zdeňka Trošky, která má premiéru v zimě a není ani trochu vtipná. Vlastně to vůbec není film, jen obří reklama na sladký dort, rádio a nevkus."

Galerie obrázků filmu Babovřesky


Recenze filmu Babovřesky

Pokud si následující text přečte někdo, komu se Babovřesky, jakož i celá Troškova tvorba převelice líbí, pak mu řeknu něco málo o svém vkusu. Neulítávám jen na evropských rakovinotvorných artech a nerozebírám Tarkovského se svými hipsterskými a pozérskými kamarády v undergroundových brněnských kavárnách. Domnívám se, že dokážu ocenit i humor pro obyčejné lidi. Jakkoliv může takové označení vyznívat snobsky, jsou to především Troškovi fanoušci na sociálních sítích, kteří onen vzývaný „vkus oby...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Babovřesky

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Babovřesky

Zatím nevyšlo.


Související články

12.12.2016 18:00 Animovaná Vaiana do třetice válcuje, tentokrát Vánoční pařbu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
5.12.2016 11:33 Česká kina hlásí rekord! Přepsal jej Anděl Páně 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
30.12.2015 15:40 Nejhorší filmy roku 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
24.12.2015 11:45 Luxusní Vánoce přeje MovieZone Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
3.9.2015 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Srpen 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Dovolím si citovat oficiální text distributora: "Do vesnice Babovřesky přijíždí nový farář. Místní ženy v čele s drbnou Horáčkovou (Jana Synková) čekají starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk (Lukáš Langmajer) a tím všechno začíná." Ano, tím to všechno začíná. Zdeněk Troška, pro mnohé filmové fanoušky v českých luzích a hájích zosobnění Satana, se vrací k námětu, který odstartoval jeho režisérskou kariéru. Když na začátku osmdesátých let přišel s vesnickou komedií Slunce, seno, jahody, obmotal si kolem prstu většinu národa. Následovaly další díly, přetavení v komediální klasiku a Troškova spanilá jízda českou kinematografií, čítající Prinzcezny ze mlejna, Z pekla štěstí, Kameňáky nebo Doktora od jezera hrochů. A Češi ho i nadále milují. Není tedy divu, že se návrat k vesnické komedii zdá jako sázka na jistotu. Zvlášť v době, kdy to vypadá, že už čeští filmaři zapomněli, jak se komedie vlastně točí. Zopakuje Troška úspěch sluneční trilogie? Budou Babovřesky koukatelné? Otázky, na než zatím nikdo nezná odpovědi (a popravdě jsou mi ukradené). Jedno je ale jisté: Bude to hit jako prase, ať už dopadne jakkoliv.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.