Avatar

Avatar

Plakát k filmu Avatar

Avatar /2009

Režie: James Cameron

Hrají: Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Sam Worthington, Joel Moore, Zoe Saldana

Česká premiéra: 17.12.2009

USA premiéra: 18.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (80)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (44)

Extended Edition Trailer

Avatar: Extended Edition Trailer Avatar: Extended Edition Trailer Avatar: Extended Edition Trailer

To zas bude Ježíšek mít co dělat! Avatar se (opět) vrací a ačkoliv asi už nikdo nevěří, že to je naposled, tenhle nášup si přesto málokdo nechá ujít. Přes čtvrt hodiny nových záběrů? Alternativní začátek? 45 minut vystřihaných scén? Osm hodin dosud neviděných materiálů? Beru všema deseti! James Cameron ví sakra dobře, jak svůj film prodat, a tak Avatar své "double-dip" kolegy jasně trumfuje. Už třeba "jen" tím, že se na discích objeví rovnou tři sestřihy filmu. To tenhle trailer jaksi zapomíná zmínit, všechno ostatní duležité k tomu, aby mě třicetivteřinový spot donutil ke koupi další Blu-ray edice, tu ale je. Pohled na Camerona v akci, pár (dalších) nových záběrů, Jake Sully na Zemi, pro fanouška malý orgasmus. Téměř po roce se vrátíme na Pandoru a opět to bude pro slušnou část diváků nezapomenutelný zážitek.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (100)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (34)

Special Edition Trailer

Avatar: Special Edition Trailer Avatar: Special Edition Trailer Avatar: Special Edition Trailer

V pořadí druhá ukázka, která se snaží upozornit na příchod prodloužené verze Avatara, možná nemá takové grády jako její předchůdce (u nás TV spot prosvištěl klipovou sekcí), představuje se ale jako oficiální trailer a je jí přitom úplně jedno, že má jen třicet vteřin. Vám to bude jedno také, víc než o trailerové řemeslo stejně jde spíš o to, jaké nové obrázky si pro nás Cameron připravil. V devíti slíbených minutách neviděných záběrů se objeví monstra, pro která v původním sestřihu nebyl prostor, trocha nové akce, nebo třeba Na´avi sex (už vidím ty poznámky o honění ocasů;). Cameronovy sliby tahle ukázka přetváří v nádherné vizuály, v nové scény, které očividně nepřibyly jen proto, že by si James chtěl přivydělat pár drobných, ale proto, že se chce se světem podělit o další zákoutí Pandory. Ať už mu to žerete nebo ne, po téhle ochutnávce se musí nechat, že se opět máme na co těšit. Jako by návrat Avatara do kin nebyl událostí sám o sobě, že?Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (97)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (58)

22 minut dlouhý featurette

Avatar: 22 minut dlouhý featurette Avatar: 22 minut dlouhý featurette Avatar: 22 minut dlouhý featurette

Video jsme protočili v klipech, české titulky od uživatele KučiS (díky!) nás ale motivovaly jej nasadit i mezi trailery. Nejsou stoprocentní ani po menších zásazích KarlaR, ale lepší než nic. Náš stream bohužel takové megavideo neutáhne, takže musíte buď čučet na Yahoo, nebo si stáhnout titulky k níže linkovanému HD.

Takhle se žadoní o Oscary! Nedokážu si představit Akademika, který by po zhlédnutí dvaadvacetiminutového featurettu nevepsal do kolonky „Nej režie“ jméno Jamese Camerona. Na monitoru se totiž objeví hromada harampádí. Desítky kamer, nové vynálezy, spousta speciálních udělátek a šklebící se herci s černou maškarádou na hlavě. Enormní technologické nároky se valí ze všech stran a vy mezi nimi vidíte tančit Camerona, který se co chvíli dere za kameru a snímá hulákajícího Sama Worthingtona nebo sladké Zoeiny culíčky. Nic tolik nepomůže image režiséra. Avatar má kolosální úspěch a Foxové se z něj pokouší definitivně udělat mýtickou filmovou událost, proto zase lehce přiživují obraz geniálního filmaře, výtvarníka, vědce a manažera, který to zvládl všechno dát do kupy, ke spokojenosti rekordní množiny diváků. Tesá se pomník, ale ani odpůrci modrého opusu ho během téhle dvacetiminutovky nebudou chtít počůrat – revoluční posun možností si totiž přinejmenším respekt zaslouží a stihne vás o tom přesvědčit už de facto krátký výcuc z hodin a hodin bonusových materiálů, který nás nejspíš čeká na speciálních, prodloužených, sběratelských a všelijakých jiných edicích pro domácí kino. Mramorizace probíhá, prachy se točí, ale pokaždé, když se do záběrů zpoza kulis vmíchá úderná skoro-trailerová koláž z výsledného snímku, je zřejmé, že samotné filmové dílo zůstává na prvním místě. Tak to má být.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (132)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (74)

TV Trailer

Avatar: TV Trailer Avatar: TV Trailer Avatar: TV Trailer

Čeští diváci zažívají první kolo mučení díky náletům dabovaného traileru na domácí multiplexy (nebojte se, dabing filmu bude jiný… takže pravděpodobně i lepší), za mořem si naopak užívají do mrtě. Představa, že si pustím svůj oblíbený seriál a jen tak mimochodem mi před ním prosviští nažhavená tříapůlminutovka s Avatarem, mě sráží do kolen. U nás dostanete před Family Guyem leda zelenou obrazovku, týpka hýkajícího KU-KU-KŮŮŮL a ještě varování, že když přepnete jinam, pravděpodobně potkáte Evu Holubovou, hádající, jestli je chlapík naproti truhlář, nebo tesař. Kulturní globalizace má svoje limity. Musíme je potírat internetem, kde se modrásci množí a množí. Kanonáda už jede snad naplno, jinak není možné, že se dvakrát do týdne diváctvo splaší ve stylu „A jsou tam tři nový záběry, to prostě musíš vidět, voe!!“. V tomhle alternativním trailerovém sestřihu je jich výrazně víc. Můžete je ale hledat rovnou až od minuty a půl, resp. od kóty sto dvacet sekund, kdy se jejich frekvence už výrazně navyšuje. Staré výjevy se mixují jinším způsobem, přibývá velkých výbuchů, plachtění i procházek po namodralých scenériích, v nichž vypiplaní modrokožci padají na úroveň malinkých, plastelínových a jakoby nehmotných figurek. Celkové dojmy jsou přes spektakulárnost zobrazovaného nižší. Vyvolat prvotní „efekt padající čelisti“ jen tak nelze, zvlášť když si každý z nás přehrál trailer xkrát v počítači a xykrát v hlavě. Přidejte k tomu trochu statičtější finální smažbu a na max tentokrát (možná) nedosáhnete.

Níže odkaz na streamované HD.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (113)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (35)

Japonský trailer

Avatar: Japonský trailer Avatar: Japonský trailer Avatar: Japonský trailer

Kdyby do toho tvůrci šlapali stejným tempem, bylo by v době premiéry brutálně „přeavatarováno.“ Vysněný projekt Jamese Camerona, který se vybarvil jako největší filmová událost druhého pololetí roku 2009, se předvádí v dalším traileru. Protože ale přichází týden po monumentální tříapůlminutovém traileru a krákorá do něj jakýsi japonský Alexander Hemala, nemusíte se třepat na další trailerové orgie. Klip pro zemi vycházejícího slunce je klasickým sestřihem z většího sourozence, vyšperkovaným jen v několika málo detailech. Okleštěný, leč pěkný. Avatar je momentálně v pozici, kdy se podrobně analyzuje každý nový záběr z něj. Stačí jedna sekunda a divák se cítí hned obohacen – a protože takových povznášejících sekund je v japonské upoutávce hned několik (šelma, skalnatá lávka, pár chvilek se Samem Worthingtonem i drobky ze závěrečného masakru), stojí i tahle upoutávka za prolustrování. Vlastně neuvidíte nic nového, nebudete upadat do deprese, že je prozrazeno příliš, a přesto můžete zase nadšeně zahalasit, že se Cameronova pecka ještě trochu odkopala. K nadšení z plnohodnotného (plnohodnotně masakrálního) posledního traileru se ale za dvě minuty dohrabat asi nestihnete.

Pod linkem níže HD stream.
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (297)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (768)

Trailer

Avatar: Trailer Avatar: Trailer Avatar: Trailer

Pirátská kvalita a za pět? Přesně tak, vážení, a ještě si o tom můžeme promluvit, až budete sjíždět HD verzi dnešního výletu na Pandoru třikrát za den. James Cameron po "technologickém promu" jménem teaser přichází s plnohodnotnou ukázkou Avatara, která mnohem lépe prodává koncept "létající ještěrky si dají po tlamě s vrtulníky a my si u toho sedneme na zadek". Modří mají pod slujemi hodně drahé kamení, které hodlají bránit všemi dostupnými prostředky, načež do hry vstupují láska, válka a hodně počítačů. To ale neznamená, že se jen tupě předhazují velkolepé scenérie, naopak se na ploše téměř 200 vteřin buduje dějový oblouk, který během tří kapitol nastíní začátek velkolepého dobrodružství. Hlavní roli v něm hraje sympaťák Jake, který neváhá pro funkční nohy změnit barvu a výšku, a vydává se kofeinovým závislákům zajistit jejich výplaty. Stejně jako my je ale smeten krásami Pandory, a ač mu k tomu nehraje My Name Is Lincoln (provar... ale pořád funguje božsky), dobírá se k srdceryvné otázce, jestli věděl, co všechno se na bandu nebohých domorodců chystá. Chorály duní, nabušená přehlídka všeho, co jste chtěli vidět v 3D sci-fi od Camerona, nebere konce, a kdyby vám náhodou nebylo jasné, proč bude tenhle film taková pecka, můžete si pár důvodů vybrat mezi svými nejoblíbenějšími filmy. Koho dnes nemrazilo v zádech, má povolení dát si v prosinci raději druhé Chipmunky.

Titulky ke stažení ZDE.

MZ SKALPEL TRAILERU K PŘEČTENÍ ZDE
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (248)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (353)

Teaser

Avatar: Teaser Avatar: Teaser Avatar: Teaser

UPDATE: Ve 3D materiál opravdu rve koule, protože vyzní o několik tříd lépe! Vlastně se těžko chápe, proč zveřejnili plochou upoutávku. Viz krátká recenze zde.

Fucking gungans! Ozvalo se z jeskyní a slují internetového lidu. V tu chvíli se hlášky o dokonale fotorealistické animaci rozpadly v prach. A začali se smát ti, kteří při tom hypeování bez jediného hmatatelného důkazu zachovali chladnou hlavu. James Cameron totiž revoluci neveze, předkládá prostě jen další upgrade, u kterého si bude pořád dost lidí klást otázku, proč má civět na nějaké modré panďuláky a nemůže sledovat živé lidi s jejich hmatatelnými pocity. Technologie evidentně nepostoupila tak daleko, abychom si nevšimli umělosti kompletně renderované planety Pandorum a neubíralo nám to na zážitku. Přízrak Final Fantasy se stále vkrádá. I když se Cameron bude pouštět do velkolepých válečných manévrů, onu špínu a brutalitu jiných bojových řežeb se mu v celodigitálních „plastikových“ kulisách těžko podaří navodit. Což jsou věci, které bychom u jiných filmů tak neřešili… jenže u Avataru vyrostly ve veškerou podstatu projektu a Cameron teď bude jen ztěžka vysvětlovat, proč „vidíme“ obrysy zeleného plátna, proč modrásci vypadají jako panďuláci z pohádky a proč jejich pohyby pořád připomínají Gluma, byť Gluma po deseti letech důkladného renderingu. Realitu zkrátka imitovat ještě neumíme a těžko předpokládat, že se to do Vánoc naučíme. Ale dost o tom. Teaser je jinak hodně sebevědomou ukázkou možností, jak propagovat „rodinnou válečnou sci-fi“, v podstatě bez zvuků i gradující hudby, jen s mrazivým příchodem na planetu a s následnou – ještě mrazivější – smrští výjevů z „vesmírného Tance s vlky“. Koncepce teaseru určitě vábí a dráždí, stejně tak slibuje opulentní trikovou řež. Až překonáte prvotní zklamání plynoucí z nesmyslných slibů Camerona a spol., pak teaser nejspíš doceníte.

MZ SKALPEL ZDE


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.