Asterix a vikingové

Astérix et les Vikings

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Asterix a vikingové

Asterix a vikingové /2006

Režie: Stefan Fjeldmark, Jesper Mřller

Hrají: Roger Carel, Loránt Deutsch, Sara Forestier, Jacques Frantz, Pierre Palmade

Česká premiéra: 26.10.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Asterix a vikingové

Pokud mě informační prameny neklamou, poslední animované dobrodružství dvojice comicsových hrdinů, Asterixe a Obelixe, jsme viděli už před celými čtrnácti lety. Od té doby se toho celkem dost změnilo. Gepard Depardieu se nechal slyšet, že by chtěl své oblíbence vidět v hrané v podobě a když už je u toho, pro roli Obelixe je prý jako stvořený ;). Do hry se vložil francouzský veterán Claude Zidi (série o Prohnilých) a přání splnil v realitu. Jak to dopadlo všichni víme. Přesto producenti odklepli druhý díl a světe div se, skončilo to o mnoho zajímavěji (ve smyslu „mluvilo se o tom ještě dva roky po tom“ ;). Pro někoho nejnudnější film historie, pro druhého geniální ujetina, která nemá v Evropě obdoby (osobně se hlásím ke druhé skupině; Scéna s podmořskou přestávkou uprostřed bitevní vřavy se nezapomíná ;). Je rok 2006 a tvůrci, zodpovědní za všechen ten comicsový humbuk, rozhodly, že bylo dost hraného zesměšňování kultu a Asterix s Obelixem se vrátí pěkně zpátky do animovaného hávu. Na motivy knihy Asterix a vikingové tak vznikl stejnojmenný animovaný snímek, o němž zasvěcení jazykové tvrdí, že je dosud nejlepším zpracováním Asterixe a Obelixe v historii. Není důvod tomu nevěřit – už kvůli všem těm trivia poznámkám, které najdete na internetu poschovávané (v čele s tou, že neúnavný Roger Carel, mluvící Asterixe už od roku 1967, ani tentokrát nepředává žezlo někomu jinému). Trochu se bojím, zda v našich končinách nejsou tihle animovaní Laurel a Hardy se svým psíkem už trochu vyčpělou látkou, ale kdo ví – třeba je to ten případ, kdy klasika nestárne a do kin zamíří nekonečné davy. Pokud máte chuť se k nim v říjnu připojit, možná nepohrdnete pár ukázkami, které jsme pro vás z útrob internetu vytáhli. A třeba vám ukápne nejedna slza při vzpomínce na neskonale ohrané videokazety, které se tu před revolucí vyměňovaly... Asterix s Obelixem tenkrát alespoň na pár týdnů zcela ovládli ČR ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Asterix a vikingové

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Asterix a vikingové

Abych k vám byl zcela upřímný, duo animovaných Galů popíjejících hopsinkovou šťávu mě mimo předrevoluční véháeskové běsnění zcela minulo. Knihy, filmy, ba i počítačové hry zdobí už léta poličky mnohých mých známých, pro mě však žlutokníratý hrdina se svým tlustším kolegou a jeho pruhovanými trenýrkami zůstává pouze v kolonce „ano, existují“. Předpokládám tedy, že by se dozajista našli psavci, z jejichž virtuálních per by kritika zněla zasvěceněji. Ti, jejichž oko by důkladněji prokleplo souvi...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Asterix a vikingové

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Asterix a vikingové

Zatím nevyšlo.


Související články

8.8.2015 12:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červenec 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
29.7.2015 12:05 TZ Recenze: Historický Tut Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
14.4.2014 00:28 Televizní tipy 14.4. - 20.4.2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
12.1.2014 21:00 Televizní tipy 13.1. - 19.1.2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.12.2013 13:00 Warcraft a herecké posily Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.