Americká kletba

An American Haunting

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Americká kletba

Americká kletba /2006

Režie: Courtney Solomon

Hrají: Donald Sutherland, Sissy Spacek, Rachel Hurd-Wood, Sam Alexander

Česká premiéra: 25.1.2007

USA premiéra: 5.5.2006

Na DVD od: 14.11.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Americká kletba

A máme tu další strašidelný dům, kvůli kterému stálo za to natočit film. Tentokrát jde o staré opuštěné sídlo z Tennessee roku 1818, ve kterém žije pokojně John Bell (Donald Sutherland) se svojí rodinou… dokud se to nestane. Jedna z jeho dcera se začne po nocích budit a brečet, že ji někdo mlátí a tahá za vlasy. Druhé dceři někdo vyhrožuje smrtí a připoutanou k posteli se ji snaží znásilnit. Rodiče báchorkám svých ratolestí nevěří, protože zní až moc nadpřirozeně – dcery pochopitelně tvrdí, že při svém utrpení nikoho neviděly. No a pak to začne nabírat grády – poletující předmět po domě, podivné hlasy ze záhrobí… už i oni najednou věří. Jde se za farářem a tamějším učitelem, kterého je nejdřív také potřeba přesvědčit, protože má rodinu ze samoty za pomatené blázny. Ale když už jednou prozře, opře se do boje se zlem plnou silou. A co je ono zlo? Jakási podivná čarodějnice, která tu před mnoha lety zemřela a teď se jí zachtělo živé trochu potrápit… Tak co, zní vám to taky tak otřepaně a klišovitě jako mně? A je ještě hůř. Ať se na to podíváte z jakékoliv stránky, tomuhle filmu bohužel nahrávají jen jména hlavních hereckých představitelů. Režisér Courtney Salomon má za sebou dosud jen prachbídnou adaptaci Dungeons & Dragons, scenárista je prakticky debutant a co se týče distribuce, je velice pravděpodobné, že film poběží pouze v USA v pár kopiích a ještě ke všemu přímo na Nový rok. Huh.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Americká kletba

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Americká kletba

Ruku na srdce - co se týče invence hororů posledních několika let, vládne v našich kuloárech taková bída s nouzí, jakou jsme tu dosud nezažili. Neviditelní duchové, bílé holčičky, neviditelní duchové znásilňující bílé holčičky. Pořád dokola, pořád stejně a pro jistotu s „úžasnou“ pointou, která přestává být úžasná v okamžiku kdy zjistíte že a) už jste ji viděli v 10 dalších hororech b) je tam čistě proto, že šokující pointa by asi v podobných filmech už dneska měla být vždycky – nehledě na hl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Americká kletba


DVD a Blu-ray filmu Americká kletba

Zatím nevyšlo.


Související články

1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
14.2.2017 14:43 Co bude po Iron Manovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.1.2017 14:00 Predátor vs. Punisher Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
19.1.2017 13:38 Blíží se třetí Hellboy? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.