Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zelená zóna | Green Zone | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.03.2010
CZ premiéra: 03.06.2010
režie: Paul Greengrass
hrají: Matt Damon, Jason Isaacs, Brendan Gleeson, Greg Kinnear, Amy Ryan
 

V KOSTCE

Skupina vojáků je vyslána do Iráku, aby našla sklad s ukrytými zbraněmi, ten je však prázdný. Co shnilého se skrývá ve vládních kruzích a proč informátor americké armády záměrně lže? Jeden muž se snaží celé záhadě přijít na kloub na vlastní pěst... Pokud to vezmeme z druhé stránky a bez dějových příkras: Matt Damon se prohání ulicemi Iráku se zbraní v ruce pod taktovkou Paula Greengrasse a šlape jim to jako obvykle. Zní to jako něco, co nechcete vidět?

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Paul Greengrass se během pouhých tří filmů stal jedním z nejzajímavějších hollywoodských režisérů. Po dvou dílech série o Jasonu Bourneovi se ale tentokrát vydává to trošku jiných vod. Green Zone by mělo být válečné drama o dvojici agentů CIA, kteří mají za úkol v Iráku hledat zbraně hromadného ničení. Jejich společníkem je navíc i významný americký novinář, jenž po dlouhých týdnech zjišťuje, že celá situace v Iráku působí na člověka poněkud jinak, když je přímo uprostřed dění. Scénář Green Zone napsal Brian Helgeland, tvůrce Odplaty a L. A. přísně tajné, podle knihy Rajiva Chandrasekarana, který si podobné věci prožil na vlastní kůži. Paul Greengrass už v Letu 93 ukázal, že politických a kontroverzních témat se nebojí a s jeho osobitým režijním stylem můžeme počítat rozhodně s něčím lepším, než jenom s průměrnou detektivkou ze současného Iráku. Režisér již potřetí spojí síly s Mattem Damonem, ale sehnal si i další poměrně zajímavé herce. V loňském roce ale s podobně tématicky laděným Královstvím Peter Berg komerčně poněkud narazil, tak uvidíme, jestli se tenhle fakt nepromítne i do Green Zone.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se