Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Záložní plán | The Back-Up Plan | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.04.2010
CZ premiéra: 17.06.2010
režie: Alan Poul
hrají: Jennifer Lopez, Alex O`Loughlin, Eric Christian Olsen, Danneel Harris, Anthony Anderson

Záložní plán: Recenze


ikona
KarelR
Jennifer Lopez vyzývá stárnoucí newyorčanky na souboj o romantické peklo roku. 

Milovníci milých romantických komedií… utíkejte! Do českých kin dorazil nový pokus o nejnechutnější a nejděsivější lovestory poslední doby, který se zákeřně maskuje za nenáročný film o tom, jak Jennifer Lopez roztomile tloustla a balila sympaťáka v modrém tričku. Záložní plán přichází s neuvěřitelným příběhem cílevědomé sexy čtyřicítky, kterou nikdo nechtěl oplodnit, a tak přišlo na řadu radikální řešení - inseminace. Po neveselé trojce s doktorem a panem CRM – 1014 ale do Zoeina života opožděně doráží pan pravý, což způsobuje zásadní problém. Jak teď toho chudáka přesvědčit, že by měl brzy vytasit prsten a platit školné za nevlastního potomka? V reálu by se to možná dalo udělat rozumně, v zámořském balení to ale samozřejmě nehrozí.

Z Hollywoodu k nám každým rokem přiteče obvyklá dávka neambiciózních romancí. Jsou předvídatelné a dějově matné, hezcí lidé se nám v nich snaží namluvit, že je nikdo nechce, a sem tam vytasí drsnější vtípek, abychom měli dojem, že jdou s dobou. Většina z nich je snesitelnou zábavou na jedno rande, a pánové se po nich rychle oklepou a začnou se těšit na odměnu za koupi lístků. Občas se ale objeví film, který za to prostě nestojí. Ano, chápete správně. Záložnímu plánu byste se měli vyhýbat jako čert kříži, protože parametry oddechové zábavy nesplňuje.

Nejde ani tak o to, že může vyvolat tématicky nebezpečnou diskuzi („Co bys dělal, kdybych do toho vlítla?“). Zásadní problém tkví v jeho neúnavné snaze nacpat do 106 minut co nejvíc vyměšování, řevu a „vtipů“ s důchodci. Kolem nevýrazné J.Lo, která tráví většinu času zvracením, rozmlouváním o vagínách nebo vzpomínáním na své výstavní pozadí, se proto rozjíždí nebývale zvrhlá série vedlejších dějových linek, za které by někdo zasloužil pěkných pár pohlavků. Vyšumělost ústřední zápletky není v tomhle žánru zásadní novinkou, spásným faktorem ale bývá sbírka komických postav, které vám pravidelně zpříjemňují čekání na cukrkandlový závěr. Co je tady? Pekelná skupina svobodných matek, která sehraje jednu z nejpříšernějších porodních scén ve filmové historii, dvakrát se zjevivší Anthony Anderson, jenž musí řešit potíže s cizími výkaly, a rozdováděná taneční párty 80+. Humor tak prakticky vůbec nevykračuje ze škatulky „trapné a… proboha proč?“, a když nemáte v romantické komedii ani a ani b, máte akorát (jak by řekl Marek Eben) velké kulové.

Jediným pozitivem filmu tedy zůstává Alex O’Loughlin v absurdní roli muže, který s radostí zahodí slibnou budoucnost kvůli radostné myšlence na živení potomka CRM – 1014. Jakkoliv totiž jeho partu chybí opravdový vývoj a hloubka (ano, naivně jsem čekal, že bude jeho neochvějné dobrodiní nějak šikovně obhájeno), prokazuje se alespoň sympatickým hereckým projevem. A svědomitě se snaží nevypadat jako náhrada nějaké slavnější tváře, která z tohohle projektu na poslední chvíli vycouvala. Pokud ale nemáte zásadní potřebu vidět, jak je likvidován porodní prohlídkou, jak vede psychologický souboj s těhotenským polštářem nebo jak polonahý brázdí svou rodnou farmu na traktoru, nemáte žádný důvod obětovat Záložnímu plánu svůj drahocenný čas. V opačném případě (=jste v ideálním případě těhotná členka cílovky a nevadí vám reklamovaná psí večeře přes celé plátno) přeji hodně štěstí a pevné nervy. Budete je potřebovat.

Verdikt

avatar3/10

KarelRHodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  st39.6

 • avatar2/10

  Elis

 • avatar3/10

  mcb

 • avatar2/10

  Milford

 • avatar3/10

  Plesky

 • avatar1/10

  Barbosa

 • avatar2/10

  pearl_jam

 • avatar3/10

  Vardant

 • avatar6/10

  TheDasrkKnightR

 • avatar6/10

  bambulka

 • avatar4/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace