Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men: Poslední vzdor | X-Men: The Last Stand | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.05.2006
CZ premiéra: 25.05.2006
režie: Brett Ratner
hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, Halle Berry, Vinnie Jones
 

O FILMU

S třetím dílem X-Menů se do hlavy počestných filmových fanoušků hrne nečekaně mnoho dilemat. Jedničkou a dvojkou se Bryanu Singerovi podařilo redefinovat žánr, posunout ho blíž akčnímu dramatu s uvěřitelnými postavami (nikoliv však na úkor předlohy) a zahájit tak revoluci comicsových filmů. Jenže ten šmejd teď zradil nejslavnější týmovku, kvůli maníkovi v pláštěnce, co trpí dušínovským komplexem. A studia se rozhodla udusit rozpínající se žánr několika přesně mířenými ranami.

Ta první přišla už letos, když nám Tim Story předvedl, jak má vypadat filmový comics zbavený rozumu, stylu, dobrých hlášek a nabroušené akce, ta druhá by nás mohla čekat už v květnu 2006. Na režijní post totiž po Singerovi přichází Brett Ratner. Ne že bych snad proti režisérovi Křižovatek smrti něco měl, ale vysokorozpočtová comicsová sranda, stavící krom postav též na výpravnosti a kvalitě triků, by mohla být pro talentovaného maníka z Miami trochu velkým soustem. Ale k čertu s pochybami, i snažení Mikea Newella na čtvrtém Potterovi vypadá slibně, zkusme dát Ratnerovi šanci. Za ty průměrné juchanice s Chanem a Tuckerem si jí zaslouží.

A o čem třetí X-Meni budou? Podle scenáristy Simona Kinberga se můžeme těšit na mnohem větší měřítko, než v případě prvních dvou dílů, ostatně na scéně se krom starého známého Magneta, který otravuje X-Menům život už od nepaměti, objeví i nejsilnější protivník ze všech - Juggernaut (Vinnie Jones), hodně flexibilní a takřka nezničitelný mutant. Nesmíme zapomínat ani na Jean Grey, jejíž osudy zdaleka neskončily pod protrženou přehradou na konci druhého dílu. Všichni mutanti se ale tentokrát budou muset mít na pozoru před vědkyní, která přijde na způsob, jakým by se mutace daly "léčit". A ta normální část lidstva (popř. vláda Spojených států) jako obvykle zkusí cokoliv, jen aby se mutantů zbavila. Herecké obsazení se vrací v takřka kompletním složení, máme slíbeny úplně nové mutanty a za nějakých 120-130 milionů se to přeci nemůže pokazit. Doufejme.

TRAILERY


FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se