Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men: Poslední vzdor | X-Men: The Last Stand | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.05.2006
CZ premiéra: 25.05.2006
režie: Brett Ratner
hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, Halle Berry, Vinnie Jones

X-Men: Poslední vzdor: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Yeah, man! Lépe řečeno X-Men. Přesně kvůli takovýmhle klipům kdysi vznikla TrailerZone, přesně kvůli takto vylisovaným upoutávkám spousta z nás instaluje QuickTime a zatěžuje svoje internetové připojení. Plnohodnotný trailer pro třetí díl mutantí ságy už přichází po zvěstech, že do třetice se vše rozhodne a že Hollywood nechá jeden z marveláckých klenotů chvíli odpočívat. Sám tomu nevěřím (znáte producenty – půl miliardy dokáže zamávat i s těmi nejsilnějšími z nich), ačkoliv mě trailer neustále přesvědčuje o opaku. Ratner má protentokrát výhodu, že se všichni, včetně „psychologa z nutnosti“ Wolverina, tváří jako by opravdu nastala hodina posledního zúčtování. Jdeš s námi – nebo proti nám? Vyber si, mladej! Fatální atmosféra čitelná na mnoha frontách (lék na mutanty/ Magneto a Golden Gate doslova utržená ze řetězu/ tápající Famke Janssen) se přes několik ne úplně hezounkých zpomalovaček zhruba po minutě rozvíří do strhující návnady. Zapadá do ní plachtící Angel, truchlící Cyclops, vypíchnutá Storm a hlavně pěkně natvrdo běsnící Wolverine, jemuž byste se v závěru ukázky rozhodně nechtěli připlést pod drápy. Samozřejmě mám pořád problémy s některými efekty (dveře, obloha na pravém obrázku) a s Ratnerovým vizuálním pojetím několika scén, ale proti traileru nemůžu vznést jedinou námitku, jelikož mi – i přes mou rezervovanost – vpálil do hlavy, že v květnu bude VŠE rozhodnuto. Po dnešku u té ultimátní bitvy nemůžu chybět.

X-Men: Poslední vzdor: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nezatracoval jsem Ratnera předem. Ale přiznám se, že už (oficiálně) „pre-teaserem“ mě nepřesvědčil. První ochutnávka k jedné z největších vypalovaček příštího roku samozřejmě není nijak odfláknuta. Prýští z ní obrovská profesionalita a důvtip, který se hlavně v prvních sekundách snadno pozná podle střihu „do beatů“, čímž se třeba elegantně spolu s hudebním doprovodem přenášíme od tváře Storm k jejímu výtečně tvarovanému pozadí. :-) Jakmile poprvé uvidíte Wolverina na pozadí šlehajících plamenů, můžete se v klidu začít rochnit blahem,... jenže to byste museli teaser típnout už po těch několika sekundách. Ne, nebojte se nějakých extrémních „překlepů“ – varuju vás jen před všedností, která zalila Singerem tolik vypiplaný svět. Žádný záběr mi nevyrazil dech (a to se ničí Golden Gate nebo poletují auta), žádný frame z mutantích mlátiček nevypadá tak cool, jak bych po nadupané dvojce očekával. Nemá cenu Ratnera odsuzovat po prvním klipu, ale nemíním mu nespílat za nakašírovaný záběr mutantů okolo Magneta (viz prostřední obrázek) nebo evidentně polystyrenové dveře, které rádoby efektně poletují v X-mení slují. Ale to jsou všechno výtky spíš k filmu. Jeho teaser totiž díkybohu zachraňuje atraktivnost nových tváří (Angel, Beast nebo "nová" Jean Grey a... :-) a moudrý voice-over Patricka Stewarta, jenž vypráví, že evoluce (i revoluce) je zkrátka nevyhnutelnou dějinnou součástí. Ale nějak mám pocit, že „vývoj“ s Ratnerem nebude zdaleka tak působivý...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace