Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vetřelec | Alien | 1979
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 19.02.2015
režie: Ridley Scott
hrají: Sigourney Weaver, Ian Holm, Tom Skerritt, John Hurt, Harry Dean Stanton

Vetřelec: Re-release Trailer k 45 letům


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Doba se mění, a tak se v běhu času musí měnit i ukázky, které legendární kousek v dané době propagují. Trailer ku příležitosti re-releasu 45 let od premiéry tak inkorporoval trend zkracovat a zúderńovat, proto má ukázka stopáž většího televizního spotu a podobnou i razanci. Problém je, že jde minimálně co do koncepce o reimaginaci legendárního původního traileru, jenž najdete o záložku vedle a který intenzitou a zvukovým designem trhá koule výrazně víc, a to i po půlstoletí. A tenhle kratší recut, který nemá takovou syrovost a naléhavost, sice zvládne zaujmout efektností, ale ve výsledku nemá sílu vyloženě člověka rozšmelcovat. Každopádně vítané opáčko před šťavnatým návratem Aliena a jeho brakové podstaty v srpnu v novém hororovém podání

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Vetřelec: HBO Max trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pánové z HBO Max vyrobili kupu moderních trailerů ke starým filmům a nejvíc se jim povedl ten na Vetřelce. Na Youtube u něj paradoxně najdete jen kupu hejtu, že moc spoileruje, což… je nám všem upřímně jedno, protože jsme Vetřelce dávno viděli? Z tohohle úhlu pohledu bych upoutávku vůbec neřešil, takže pojďme k jiné věci, která mě zaujala – k nestárnoucím kvalitám samotného Vetřelce. Vím, že nejsem zdaleka první, kdo si toho všimnul, ale právě v moderním traileru je krásně vidět, jak moc se Scott s filmem piplal. Dnes by určitě bylo všechno digitální (od vajíčka, přes facehuggera, až k samotnému xenomorfovi), tak se pohodlně usaďte a vraťte se na dvě minuty do nejděsivějšího filmu svého dětství…

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (26)

Vetřelec: Český trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"Od 19. února v dobrých kinech"? Tohle elitářské dloubnutí je úplně zbytečné, v jádru ale jde o to jediné, co se dá novému vetřelčímu traileru vytknout. V APK totiž berou propagaci sakra poctivě a dopřáli xenomorfovi už druhou upoutávku, která je ještě o něco lepší než ta první. Stačilo přidat hravé mezititulky, pár krvavých záběrů a držet se tradičních postupů... a výsledkem je (ne)příjemně gradující pokoukání, v němž najdete všechno, co v něm najít chcete. Pokud si tedy režisérský sestřih Vetřelce pravidelně nepouštíte z DVDčka nebo Blu-raye, je na čase zvážit výlet do kina. Kéž by tam podobné comebacky probíhaly častěji!

Vetřelec: Český trailer režisérské verze


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Často mě štve, že česká kina dávají tak málo filmových klasik. A hle, začátek roku přinesl hned několik projektů, které mi četly myšlenky. Okno do dvora a Klub rváčů v Projektu 100, Psycho s živou hudbou... a návrat Vetřelce! Ten se do českých kin podívá už 19. února a 4 týdny bude běhat po republice v režisérském sestřihu. Scott jej vyrobil v roce 2003 tak, že zkrátil některé dlouhé záběry a přidal pár vystřižených scén, takže jde spíš o jakousi alternativní, krapet "rychlejší" verzi. V každém případě ale před sebou máme velmi vítanou událost, která dostala i solidně vygradovanou upoutávku (jen ta česká grafika mohla být lepší, hlavně v závěru) a snad povede k premiéře rozšířené verze Cameronových Vetřelců. Pěkně prosím, smutně koukám!

Vetřelec: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Pokud jste navštívili letošní TrailerNight, mohli jste si v rámci retrospektivy užít na velkém plátně teaser na prvního Vetřelce. Zážitek je to neopakovatelný, "v malém" si ho můžete zkusit v oldie o pár řádků níž. Kratičká ukázka na Blu-ray edici, která je bez debat po trilogii Pán prstenů modrou událostí roku, se snaží legendární ukázku alespoň v první polovině napodobit. A jde jí to. Během půlky druhé to pak rozjíždí v moderním stylu, takže s řádně dramatickou hudbou, textovými předěly a pokusem o vyvrcholení. Podívaná je to parádní, pokud navíc zapnete HD, je vidět, že by remaster pro Blu-ray nemusel vypadat marně. Teaser každopádně nefunguje jen jako lákadlo na Blučko - když tak vidím ty slavné výjevy ze všech dílů, mám chuť oprášit staré dobré DVDčko a na pár hodin se ponořit do temných koridorů vesmírných lodí. Ten brutálně oslizlý svět neztratil kouzlo ani po letech.

1080p link vede na YouTube s HD streamem

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace