U mě dobrý | 2008
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 15.05.2008
režie: Jan Hřebejk
hrají: Bolek Polívka, Jiří Schmitzer, Petr Forman, Miroslav Vladyka, Josef Somr
 

V KOSTCE

Film Jana Hřebejka a jeho přátel. Osvědčená autorská sestava, osvědčení herci a osvědčená inspirace dílem Petra Šabacha. Partička přátel, která popijí na jedné ze zahrádek pražské Libně, se pod vedením Bolka Polívky pouští do odvážné a nečekaně zábavné akce, za níž by se nemuseli stydět ani podrazáci z Hollywoodu. Škoda že si půdu pro ni připravuje tak dlouho a tak kulhavě.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Kde je český film, tam je Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Kde je hodně českých filmů, tam je ... hádejte - hodně Janů Hřebejků a Petrů Jarchovských. Zapomeňte na Kleinovu sebevražednou vesnickou veselku, zapomeňte na Renčův podivný návrat do osmdesátek, na Troškovo bůhvíco. Na scénu se v plné zbroji opět vrací samozvaní čeští klasici, kteří si s sebou přináší příběh na motivy knížek Petra Sabacha. Nejsem si jistý, jestli po medvídkovské hrůze tohle duo ještě někoho na movieZone zajímá, ale čeští diváci byli i s jejich posledním filmem poměrně spokojení. Pro obě skupiny by tak měla být dobrá zpráva, že se pánové chtějí vrátit do dob Pelíšků, jimž prý má být "U mě dobrý" podobné. Otázkou teď ale zůstává, jestli si jen nedělají falešnou reklamu. Hláška "podobné Medvídkovi" by asi nefungovala a co jiného může skromnou českou duši zaujmout víc, než návrat k Hřebejkově slávě? Od dob, co o sobě Hřebejk prohlašoval jak je nekomerční tvůrce a pak natočil reklamu na Komerční banku mu nevěřím ani nos mezi očima, takže se raději přesvědčím na vlastní pěst. Jinak se ale Honzovi samozřejmě podařilo sehnat české herecké stálice, na které - když už nic víc - pár těch diváků naláká. Hřebejk a Jarchovský točí jen horší a horší filmy a tak nějak nevidím jediný důvod proč v tomhle případě doufat v nápravu. Chceme vůbec další Pelíšky? Jistěže ne! Pro ně dobrý, pro nás pravděpodobně ne. U mě na první pohled špatný. Uvidíme co na ten druhý (po traileru), potažmo třetí (na jaře v kině).

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (8)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se