Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tlapková patrola ve filmu | Paw Patrol: The Movie | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.08.2021
CZ premiéra: 19.08.2021
režie: Cal Brunker
hrají: Dax Shepard, Jimmy Kimmel, Kim Kardashian, Randall Park, Tyler Perry

Tlapková patrola ve filmu: Recenze


ikona
Cival
animákparamounttlapková patrolatlapková patrola ve filmu
Co přináší animovaná rodinná polízanice? 

Nejhorší je ten ušní červ. Pop-rocková odrhovačka Tlapkovááá patrolááá se mi uhnízdila v hlavě s neodbytností potravinových molů už ve chvíli, kdy jsme se s k0C0URem shodli, že v rámci fotrovských povinností si tentokrát neuděláme kinovýlet do Drážďan na Dunu, ale do nejbližšího kina na celovečerák o skvadře štěkajících superhrdinů. Ten song mi hraje v palici i o několik hodin později. A pořád nechce zmizet... 

 

Není to ideální a už vůbec ne naše vysněné kulturní vyžití, ostatně o to bolestněji se kvůli němu vytahuje z peněženky ten pětikvalt. Ale občas holt muž musí udělat to, co si situace žádá. A tak se po povinných ukázkách na Addamsovu rodinu 2, Zpívej 2 a Kdoví-co-to-bylo-ale-bylo-to-barevný-a-uječený-nevim-dál 2 rozjelo první celovečerní dobrodružství borečků z Adventure Bay - toho času druhý nejúspěšnější film roku slavného studia Paramount Pictures, s trojnásobnými tržbami oproti G.I. Joe: Snake Eyes!

 

A nutno říct, že už první záběr mě hodně potěšil, protože tentokrát bylo jasné, že se nejedná o podvod na naivní diváky - a na rozdíl od zmrdského slepence seriálových dílů Tlapková patrola: Vždy ve střehu, který dojil zklamané peněženky v lednu 2019, je tohle plnokrevná celovečerní jízda. Takže s kompaktním příběhem, začátkem, prostředkem i koncem, a s evidentně hypenutými production-values, díky nimž je ohyzdnost seriálových kulis povýšena na solidní animaci, která nemá publikum odkojené seriálem čím urazit. 

Tvůrci, znalí poučky, že film musí na úvod nakopnout druhá nejlepší scéna (ta první se nechává na konec), naperou do diváků už před titulky strhující akční sekvenci, která jasně naznačí vo co tady de. Tyler Perry (!) v dabingovém podání Bohdana Tůmy se jako nemotorný kamioňák pokusí vyhnout malému roztomilému želvímu drobečkovi, jemuž se nedařilo vylézt na silnici, a tak se zdržel za zbytkem famílie a teď způsobí obří autonehodu. Normálně by v jeho zájmu spadl most, vybuchnul tirák a zařval ten bodrý řidič - tady je ale naštěstí Tlapková patrola, která svou hrdinskou příčinlivostí zamezí katastrofě a dokonce zvládne neznámou tekutinu, vytékající ze zničeného kamionu, prohlásit za javorový sirup a obratem ji servírovat čumilům na talířích s palačinkami a vaflemi (tohle ve svém Batmobilu Temný rytíř asi nevozí, he). Tím ale pobyt v Adventure Bay končí a my se vydáváme vstříc něčemu mnohem většímu...

 

Z ospalé vesnice s přilehlými plážemi se dostáváme do velkoměsta Adventure City se zlým starostou, jeho debilními nápady a vlezlou partou koček, která mu rozmazleně přicmrndává. Ano, tento film zcela nepokrytě fandí národu pejskařů a nebojí se hejtit kočky, takže pokud máte doma nějakou chundelatou šlechtičnu nebo jiného mourka, radši se Tlapkové patrole ve filmu vyhněte. Její nenávist vůči kočkám je souměřitelná snad jen s opovržením vůči ženám v projevech Miloše Zemana.

Mezi mrakodrapy se pak dočkáte nejen pompézní základny našich hrdinů, ale i cool scenérií pro řádění v jejich nových kárách. Protože jestli mají tvůrci Tlapkové patroly naopak opravdu něco hodně rádi... jsou to prachy! Prachy z umělohmotných hraček, jimž je film vytvořen naprosto na míru. Hrdinové se neváhají pochlubit tím, že si novou centrálu mohli postavit díky (cituji) bohatému prodeji licencovaných produktů a tedy i všechny součásti jejich života jsou servírovány takovým způsobem, abyste si je chtěli hned koupit v nejbližším hračkářství.

 

Calu Brunkerovi, ostřílenému scenáristovi Maxinožky 2 a režisérovi Velké oříškové loupeže 2, je potřeba přiznat nadstandardní zručnost a docela mu i fandit, když s velkofilmovou pompou oblétá kolem všech těch plastových megaskluzavek a stožárů a transformujících se autíček a nechá do toho burácet hudbu, jak kdyby šlo o megavýjevy od Emmericha nebo Baye.Tahle zapálenost je o to vtipnější, že opravdu všechny ty káry i supermoderní elektronické panely vypadají jak z umělé hmoty v každém momentu. Vaše ratolest ale bude pod stromečkem o to nadšenější, až si rozbalí hračku 1:1. To vám ani Star Wars při vší snaze prostě nenabídnou...

Calu Brunkerovi bych se nebál svěřit ani Tlapkovou patrolu ve filmu 2 a klidně i třeba Zootropolis 2. Šikovný je. Nicméně tenhle propagační leták má jinak čitelný příběh, opakující se půdorys veškeré akce (cílovka děti 3 - 8 let) a její spíše ospalou exekuci. A samozřejmě dva tři předvídatelné emocionální vrcholy - všechno musí odtáhnout zdeptaný vlčák Chase, který se ve velkoměstě cítí jako Půlnoční kovboj, jen míň souloží se starými dámami.

 

Pixar se nekoná a animáku určitě chybí nějaký moment překvapení - jakým bylo třeba nasazení System of a Down do už zmíněné upoutávky na Zpívej 2. V podstatě plně spoléhá jen na to, že svým fandům nabídne jejich oblíbené propriety ve velkorysejší stopáži i aranžmá. 

Ale světe div se, k uspokojení diváků to stačí snáz než třeba Duna k potěšení MrHlada. 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (9)

Verdikt

avatar5/10

Cival

Seriálový fenomén se dočkal celovečerní verze. A svoje fandy potěší velkolepějším podáním i vyšší technickou kvalitou. Samozřejmě jde ale spíš o past na peněženky rodičů a promo hraček nebo videoher, než o konkurenci Pixaru a oscarovkám od DreamWorks.Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  pepo

 • avatar8/10

  Ceslo

 • avatar6/10

  DrsnejPekac

 • avatar7/10

  Titillating

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace