Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spider-Man 3 | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.05.2007
CZ premiéra: 03.05.2007
režie: Sam Raimi
hrají: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Topher Grace, Thomas Haden Church, James Franco

Spider-Man 3: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Kupte si černý oblek. Nejen že vám to bude na premiéře třetího Spideyho slušet, ale bude to také hezky ladit s atmosférou filmu. Marketingová kampaň comicsového blockbusteru od Sony dost možná vstoupí do historie. Trailer ke druhému dílu v mých očích nic nepřekoná, ale vychytaná kontinuita a pozvolná gradace provázející upoutávky na trojku, to se vidí málokdy. Tentokrát tlačíme na pilu a noříme se do stále temnějších a temnějších odstínů. První housle hraje Venom a jeho "maminka" - tajemná mimozemská substance, symbiont který si pečlivě vybírá svého nového majitele. A když ho to přestane bavit s Peterem Parkerem, přesedlá na nejbližšího naštvaného týpka. Shodou okolností je to osoba, jejíž nenávist je napnutá proti Spider-Manovi jako tětiva sportovního luku. Comicsoví hrdinové to nikdy neměli jednoduché, ale Sam Raimi se zjevně snaží dokázat, že souboje v předchozích filmech byly jen zahřívacím kolem. Teď přichází křest ohněm - Peter Parker bojuje o svojí vlastní duši. Už to není jen o zachraňování babičky nebo Mary Jane. Teď musí zachránit sám sebe! Finální ukázka už nenechává nikoho na pochybách. Poslední spoilery jsou naťuknuty, poslední pochyby zažehnány. Při sledování Spider-Mana 3 nám zřejmě nebude lehko na duši, ale naše srdce bude plesat. Trochu komorní, ale přesto velmi působivá upoutávka budiž důkazem pro dosud nerozhodnuté fanoušky. I have a good feeling about this.

Spider-Man 3: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Hmm... měsíc a něco zbývá do slavnostní premiéry fláku, který by si chtěl nárokovat titul "nejnařvanější comics všech dob". A já zatím věřím tomu, že Sam Raimi má v rukou všechny potřebné trumfy. Věřím tomu i po posledním traileru. Ale přesto mu při nejlepší vůli těch pět hvězdiček nedám. Viděli jsme už příliš mnoho záběrů, než abychom nebyli zhýčkaní. Rozjezd téhle hutné tříminutovky je prostě příliš unylý a ostré, chirurgicky načasované střihy se dělí o svou výsostnou pozici s rušivými stmívačkami. Některé triky (průlet interiérem metra) navíc působí pořád rozpracovaně a skřehotající Harry je... prostě divnej. Ale když si odbudeme tyhle drobnosti, zbývá už jen nekonečná radost a spousta důvodů k nadšení. Poslední minuta mačká nemastný a neslaný dojem z úvodu do malé kuličky a odhazuje ho do jiné galaxie. Zapomeňte na zpola dopečené triky. This could be the end of Spider-Man a vy dostanete hned několik záběrů, které vás přinutí tomu věřit. Topher Grace se definitivně zbaví nálepky fešáka, Sam Raimi v jednom záběru dokáže nakreslit ultratemné záběry gotického kostela, ve kterém se velmi efektně rodí Spider-Manův největší protivník vůbec a v druhém se vrací ke svým křiklavě pastelovým barvám z jedničky. Tenhle film by chtěl zkrátka stihnout "všechno". Pokud se to povede, budeme si mít dalších pár let o čem povídat. Pokud se to nepovede, jakkoliv taková možnost nepřichází v úvahu a v srdci comicsového fandy pro ní nezbývá místo, mám pocit, že budeme stejně muset smeknout. Raimi si utrhnul velké sousto. Doufám, že má stejně velkou pusu jako ruce.

Spider-Man 3: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

"This could be the end of Spider-Man"... hláška, která se vám vryje pod kůži hned po prvním zhlédnutí. Rozhodně to ale není konec pětihvězdičkových trailerů od Sama Raimiho. Ano, zní to jako děsné klišé, ale tahle ukázka vás napne jako strunu a vystřelí vstříc nirváně. A není to díky akčním kolážím, nadupané hudbě (no dobře, možná trochu...), ale především díky emocím, kterými hrdinové cákají na všechny strany. Poprvé musím připustit, že některé triky působí podivně "levně", ale černočerné bahno, které Spideyho zahaluje v pracovním i osobním životě je velmi lákavé. Dokonce i Mary Jane začne chvílemi mluvit jako tetička May a to už je sakra vážné. Měl bys se sebou něco dělat Petere Parkere, nebo ti ten temný šmejd z vesmíru sežere duši a Sandman tě pak svým pískem rozptýlí po celém New Yorku. Thomas Haden Church je geniální a když zrovna dobře nefrázuje, dělá díky CGIčku na place pořádný bordel. Jediné co trochu nalomilo jeho image je spojení se strýčkovou vraždou, protože to už je pro mě příliš velká kombinatorika, způsobující slabším povahám neodvratné obracení očí v sloup. Stejně jako záběr na Spideyho a VELKOU americkou vlajku. Myslel jsem, že tyhle dětské nemoci jsme udusili už v jedničce, Same. Pět hvězdiček je přesto zasloužených, protože osvědčený koncept funguje a těžko si lze představit, že by comicsový blockbuster mohl svým budoucím divákům poslat lepší vizitku. Napětí, adrenalin, i to zpropadené mrazení, kterým se tak rádi všichni ohánějí. Tohle všechno tu je, na jednom místě. Stačí jen zatáhnout za správný konec mašle. Vánoce holt letos přišly o něco dřív. :)

Spider-Man 3: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sam Raimi je jedním z pěti bohů pro redakci MovieZone, trojka Spider-Mana zas bezkonkurenčně nejočekávanějším filmem příštího roku. Raimi nám totiž v druhém dílu nakázal mistrovskou vyváženost akce, příběhu, romantiky i fanouškovské hravosti a ještě si dovolil předložit dvojici vynikajících trailerů. Možná mu úspěch stoupl do hlavy (viz rozkmotření s Danny Elfmanem), ale jistě mu neubral na elánu: Spideyho filmový vesmír nemíní ztuhnout, proto nás ve trojce atakuje trojice záporáků, dvojice fešných slečen a jeden nalomený superhrdina, jehož temné stránky můžeme odhalit už v prvních devadesáti sekundách teaseru. Vyšperkovaný hudební podkres rozehrává „pět filmů v jednom“ (jak docela trefně podotýká s ohledem na spletení několika linií můj spolubydlící) a nám nezbývá než se jednak kochat vychytávkami teaseru (dynamický střih a elegantní přechod od grafiky k hrané akci), tak i obsahem filmu, jehož rozvětvenost a vnitřní vývoj snad Raimimu ani nemůže dovolit spadnout pod stopadesát minut stopáže. Tobey Maguire podléhá straně Dartha Vadera, lesk jeho kostýmu se ztrácí pod černým šmejdem z vesmíru a oči ani neví jestli dřív skočit k Sandmanovi (božímu Sandmanovi!) nebo k návratu Green Goblina, který může díky spojení s mladým Osbornem jen nabrat na hloubce. Bude to jízda narvaná emocemi, to si piště. Raimi si ohromně dovoluje, když ničí vztah Petera s Mary Jane, když záporáckou image vztahuje i ke svému největšímu hrdinovi a ještě stíhá zaplétat hlavu blonďatými loknami Gwen Stacy a oživováním vztahu Harryho a M. J. Tohle bude bolet. Nádherně.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace