Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Soukromá válka pana Wilsona | Charlie Wilson´s War | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2007
CZ premiéra: 14.02.2008
režie: Mike Nichols
hrají: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Erick Avari
 

V KOSTCE

Soukromá válka pana Wilsona je politické drama o tom, jak jeden egoistický politik nastartoval konec Sovětského svazu. Nutno dodat, že drama občas zámerně i celkem vtipné a zábavné, ale krom hereckých výkonů Toma Hankse a Philipa Seymoura Hoffmana si z něj nejspíš nic moc pamatovat nebudete. Tvůrci zkrátka moc nevěděli, jestli natočit satiru nebo vážně míněný film. A skončili někde uprostřed.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Mike Nichols je nejen žijící režisérská legenda, ale také člověk, který se nebojí politických témat. Filmy a příběhy, kterým by se většina filmařů vyhýbala stejně jako slušný člověk práci, jsou ozdobou jeho filmografie. Po úspěšném, ale spíš komorním Na dotek se letos vrátí v plné síle a pokusí se rozpomenout na časy Hlavy 22. Příběh natočený podle skutečné události bude popisovat jeden z největších politických omylů americké historie. Charles Wilson byl americkým kongresmanem, který se snažil hájit zájmy své země tím nejlepším způsobem. Naneštěstí za nejlepší způsob považoval tajnou spolupráci se CIA a tichou podporu afghánského hnutí odporu proti sovětským okupantům na začátku osmdesátých let. Do střední Asie tedy putovaly důležité informace, zbraně a jiné věci potřebné k vedení moderní války. Všichni ale víme, co se v Afghánistánu dělo po rozpadu Sovětského svazu. John Rambo nám ukázal, že i když Afghánci jezdí na koních a vypadají jako bezdomovci, umí se k nepříteli postavit čelem. A 11. 9. 2001 Amerika pocítila, jak chutná její vlastní medicína. Kongresman Charles Wilson byl tedy nepřímo odpovědný za teroristický útok, který změnil tvář politického světa jednou provždy. I když předloňský Obchodník se smrtí ukázal, že v Americe se na dramata, kde USA vystupuje když už ne za padoucha, tak alespoň za blbce, moc nechodí, Charlie Wilson's War by mohl mít u diváků větší úspěch. Nichols je zkušený profík a ví, jak se ke kontroverznímu tématu postavit, ale především bude mít k dispozici herecké komando, které by mohlo dělat z fleku konkurenci Dannyho parťákům. Zkušený scénárista politického seriálu Západní křídlo by také měl být zárukou, že z nás v kině nikdo blbce dělat nebude a že Charlie Wilson's War bude ozdobou ve filmografiích všech zúčastněných. A snad se Hanks nechá po Šifře ostříhat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se