Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Silent Hill | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.04.2006
CZ premiéra: 29.06.2006
režie: Christophe Gans
hrají: Radha Mitchell, Sean Bean, Deborah Unger, Kim Coates
 

O FILMU

Japonský herní horor v americkém balení režírovaný Francouzem. Těžko najdete lepší důkaz současné globalizace Hollywoodu, který nasává nové talenty a inspirace. Tentokrát jde o slavnou herní sérii survival hororů, do které mj. patří i dávno zfilmovaný Resident Evil. Jeho bráška Silent Hill však nestaví na tisícovce zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčků nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který zjevně učaroval i Rogeru Avarymu (Pravidla vášně), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami (ostatně poskytnutí práv bylo podmíněno tím, že herní autoři budou mít na výsledné vzezření filmu podstatný vliv).

Dějově by se dal snímek popsat jako mix prvních tří dílů (aktuální je čtyřka), ve kterých jde o hlavní hrdinku Rose a její smrtelně nemocnou dcerku, Rose se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Zlý scenárista jí však nechá zabloudit do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill a dokonce jí sebere i tolik milovanou dcerku. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá... a nemá to zrovna dobré úmysly.

Pro člověka, který je seznámen s těmito hrami (jsou k mání i na PC, zkuste si o nich něco přečíst), to zní určitě zajímavě a to jsme ještě nedošli k tomu, že snímek režíruje Christophe Gans, zodpovědný třeba za Plačícího Draka nebo Bratrstvo vlků... nikdo neříká, že to byly zázračné filmy, ale atmosféra se v nich dala krájet snad jen motorovou pilou a navíc bylo jasně vidět, že Gans se nějaké té kontroverze nebojí, ať už jde o krev, sex nebo uřezané končetiny. Pokud dostane Silent Hill eRko, máme vyhráno a čeká nás neortodoxní podívaná, a to zřejmě natolik, že Sony nechá fanoušky navrhnout plakát prostřednictvím internetové soutěže (takže to co vidíte u tohoto textu je teaser poster, který se ještě bude měnit). Premiéra je koncem dubna a já si tenhle film kvůli příjemné konstelaci důležitých jmen za kamerou i před ní (Sean Bean, Radha Mitchell) hned zapíšu do diáře.

TRAILERY

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se