Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Přátelé z dovolené 2 | Vacation Friends 2 | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.08.2023
CZ premiéra: 25.08.2023
režie: Clay Tarver
hrají: John Cena, Lil Rel Howery, Yvonne Orji, Steve Buscemi, Meredith Hagner, Jamie Hector

Přátelé z dovolené 2: Recenze


ikona
do_Od
akční komedieHavajJohn CenaPřátelé z dovolené 2recenzeSteve Buscemi
Ujetá komedie s Johnem Cenou a spol. se dočkala dvojky. 

S Johnem Cenou jsem míval dlouhou dobu docela velký problém. Bývalý wrestler Ne úplně pružný herec mi zkrátka nebyl moc sympatický. Pak si ho ale vzal do parády James Gunn a udělal z něj jednu z nejlepších postav v soft-rebootovaném Sebevražedném oddílu, která se ještě navíc dočkala velice slušného vlastního seriálu. Od té doby mě tahle hora svalů v odvázaném hláškovacím módu docela baví, rozhodně víc jak například takový Rock. Ani tyhle překvapivě nalezené sympatie ale bohužel nemění nic na faktu, že jeho komediální série Přátelé z dovolené prostě není dobrá.

On už ten samotný subžánr „Hollywood jede na dovolenou“ mi vždycky přišel poměrně nevděčný. Zejména v podání Sandlera, který se takhle několikrát sebral, přizval pár známých a vyrazil buď na Havaj, nebo do obdobného exotického ráje, kde následně natočil jednoduchou taškařici, kterou si ale užili především samotní herci, nikoli diváci. Najde se pochopitelně pár výjimek, a ještě je zmíním, každopádně Přátelé z dovolené jsou v podstatě to samé, akorát nemají na dnešní poměry tak hvězdné obsazení, a navíc jsou ještě míň vtipní.

Dvojka začíná na letišti, kde se Marcus (Lil Rey Howery) a Emily (Yvonne Orji) opět setkávají s šílenou dvojicí Ron (Cena) a Kyla (Meredith Hagner). Oba páry se naposledy tak moc sblížily, že si novou dovolenou – tentokrát v Karibiku – naplánovaly rovnou společně. Čtveřice s sebou přizvala pak ještě recepčního z jedničky, který Ronovi s Kylou hlídá dítě (dítě byla fajn pointa prvního filmu, ale když dvojku pojmete o něco akčněji, rázem vám v tom trochu překáží…) a tuhle pětici pak ještě doplní Kylin dlouhé roky vězněný otec (Steve Buscemi) nebo šéf jisté podnikatelské skupiny, se kterou chce Marcus navázat spolupráci (Ronny Chieng). A jak už jsem naznačil výše, tahle nesourodá partička následně vyplňuje příběh pokračování, které je o něco větší, akčnější (kroťte očekávání, jen se tu párkrát střílí), složitější (ale ne tím dobrým způsobem), ale zároveň ještě o chlup míň zábavné než naposled, a ani to přitom nebyla kdovíjak vysoká laťka.

Zápletku ani nemá smysl rozebírat, roli tzv. troublemakera po Ronovi tentokrát přebral Kylin táta Reese, který je naprosto očividný podvodníček, kterého Marcus s Emily ihned prohlídnou, ale Kyla s Ronem vůbec, z čehož tady pramení většina humoru. Rázem se tak dovolená mění na úprk před gangstery, zatímco se Marcus snaží zavděčit bohatým investorům, recepční Maurillio balí ženské na dítě Rona s Kylou a Buscemi se snaží hláškovat, ale zaprvé už má svůj věk, a zadruhé nemá s čím pracovat. Všechny typy scén už jste ovšem viděli jinde a líp, režijně to je naprostá rutina bez špetky nápadu, a na konci čeká pár klasických klišé, bez kterých by se zjevně podobné komedie zkrátka neobešly.

V zásadě jediná překvapivá věc na celém filmu tak je, jak moc sešle tady Cena vypadá, a taky že vůbec vznikl, protože byť rozpočet jedničky nebyl nic extra (oficiální čísla se neuvádí, ale tipoval bych kolem 10-20) a dvojka nestála o moc víc, ústřední koncept se opotřeboval snad ještě rychleji jak Pařba ve Vegas a nevěřím, že divácky to byla na Hulu až taková šleha, že do toho studio nadšeně investovalo podruhé. Každopádně ať už je důvod vzniku jakýkoli, výsledek je zkrátka další podtaktovaná dovolenková komedie s nic moc herci, zoufale nevěrohodnou zápletkou a nulovými ambicemi aspoň trochu vyčnívat. Díval jsem se, a na Disney+ je teď opravdu spousta kvalitních starých i novějších filmů, včetně komedií, takže bych si být vámi pustil raději doslova cokoli jiného. Ideálně si ale dejte Kopačky, protože to je doteď asi nejlepší příklad toho, jak má Hollywood jezdit na dovolenou, aby se přitom bavili i diváci. A porvu se s každým, kdo řekne, že ne.

Verdikt

avatar4/10

do_Od

John Cena a spol. vyráží na další šílenou dovolenou, vy jim ale raději jen zamávejte a nastupte si do jiného letadla, protože takhle nezábavný trip vám nestojí ani za fotky na Instagram.


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar3/10

  ShadowKiller

 • avatar6/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace