Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zkus mě rozesmát | Just Go With It | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.02.2011
CZ premiéra: 14.04.2011
režie: Dennis Dugan
hrají: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Bailee Madison, Nick Swardson

Zkus mě rozesmát: Recenze


ikona
KarelR
Adam Sandler a Jennifer Aniston školí hollywoodský mainstream. 

Už se zdálo, že to nikdy neskončí. Máme za sebou pětiletku plnou sandlerovek, které sice v Americe vydělaly přes sto milionů, ale fanoušky krále buranského humoru nikdy neuspokojily. Od Klik dřel zkrátka Sandler bídu s nouzí, a přestože se mohl tvářit jako druhý Will Smith, nedal se přehlédnout fakt, že potřebuje přijít s dobrým filmem. A ten, jak jste z tohohle úvodu určitě pochopili, je konečně tady.

Američtí kritici sice Zkus mě rozesmát nenávidí, jenže v případě blbé romantické komedie, která chce jen dvě hodiny bavit a donutit vás cestou z kina bečet (ano, bečet), je vem čert. Pro někoho to bude pořád málo, ale Sandler tentokrát dokonale vyplnil škatulku toho, co se od jeho filmu očekává. Máte tu sympatickou a zatraceně sexy bloncku, která podléhá jeho dost zpochybnitelnému šarmu. Maličko opotřebovaný sexsymbol, který po něm pošilhává taky. A kolem tuny fórů, jejichž kadence nikdy nepolevuje.

Na scénu naplno vletí Jennifer Aniston, která nebyla takhle pěkná a vtipná od konce Přátel.U Zkus mě rozesmát byste neměli řešit to, jestli Sandlerovi věříte bohatého plastického chirurga, který na falešný snubní prsten sbalí kteroukoliv. Ani to, nakolik realisticky působí jeho náhlý obrat, kdy ho trefí amorův šíp a on ukecá svoji asistentku, aby mu pro zachování fazóny hrála falešnou manželku. Jde především o všechny peripetie okolo a o to, jestli jsou natolik svižné a ujeté, že se většinu času řežete jako pominutí (i když je u toho třeba spousta úderů do slabin ústředního hrdiny).

Nová sandlerovka zaručuje právě něco na tenhle způsob, ačkoliv pár hluchých míst má. Mezi ty nejcitlivější patří úvodní patnáctiminutovka, která se vleče a vyvolává lehkou skepsi. Jakmile se ale film pořádně rozjede, už se vaty objevuje jen minimum. Na scénu naplno vletí Jennifer Aniston, která nebyla takhle pěkná a vtipná od konce Přátel, k tomu její dvě filmová dítka, jež jsou konstantním terčem klasicky sandlerovských posměšků, a také se naplno využijí exotické lokace, které film táhnou i ve chvílích, když zrovna musíte unést delší dialog.

Ani u těch ale není moc velká šance se nudit, protože herecká sestava si výborně sedne a dialogy i díky tomu mají sympatický švih. Chmie mezi Sandlerem a Anistonkou funguje na jedničku, děti nejsou ani na chvíli otravné a Brooklyn Decker na rozdíl od mnoha jiných modelek umí docela hrát (věčná škoda, že nedostala hlavní roli ve třetích Transformerech). Svoje si odječí i Nicole Kidman, která je tu docela zábavným zjevením, a malou výjimkou je tak akorát Nick Swardson jako naprosto mimózní strejda Eddie. Jeho vysoké skóre špatných vtipů ale v pohodě vyvažuje těch několik málo nezapomenutelných, takže ho ve finále vezmete na milost.

Jako snad u každé sandlerovky se dá samozřejmě namítat, že scénář je spíš sledem jednotlivých gagů. V tomhle případě je ale Dennis Dugan poslepoval do bez problému funkčního celku. A navíc se mu povedlo přidat i něco navíc. Mnoha scénám totiž nechybí slušný emocionální náboj a člověk tak zase jednou nemá pocit, že Sandler akorát shrábnul 25 mega a odjel se s pár vyvolenými slunit na Havaj. Díky za to.

Podtrženo a sečteno, po romantické šmíře, kterou jsme v současnosti nuceni trpět, je to právě Sandler, kdo přichází s jednou z nejzábavnějších mainstreamových romantik poslední doby. Je k nevíře, že to dokázal za pomoci Jennifer Aniston, která v tomhle žánru pohořela pětkrát za sebou. A ještě obdivuhodnější je, že z kina dost pravděpodobně vylezete s pocitem, že si ho Zkus mě rozesmát někdy v budoucnu s klidem dáte ještě jednou. Snad to není jen výjimka, po které se Sander vrátí zpátky k nudným ptákovinám jako Machři a Pohádky na dobrou noc.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (10)

Verdikt

avatar7/10

KarelR

Velký comeback nablblého humoru a jedna z nejlepších sandlerovek vůbec. Duo Dugan – Sandler se mocně vzepjalo a rozhodlo se vyžehlit všechny přešlapy z minulých let. Zkus mě rozesmát sice není o moc chytřejší nebo vkusnější než to, co nám dosud servírovali. Je to ale nahláškovaná a emocemi nabitá zábava v každém směru a důkaz toho, že nejen Sandler, ale i [[Jennifer Aniston]] na to ještě mají. Velmi příjemné překvapení, které byste neměli v kině minout.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  k0C0UR

 • avatar6/10

  imf

 • avatar8/10

  Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Ravenhorn

 • avatar7/10

  Jeržik

 • avatar8/10

  st39.6

 • avatar5/10

  mgb

 • avatar5/10

  Shaman05

 • avatar4/10

  Le_Chuck

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar9/10

  tomaspzkp

 • avatar8/10

  verbst

 • avatar7/10

  DjLuke9

 • avatar7/10

  Peteers

 • avatar8/10

  Arthur

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace