Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Power Rangers: Strážci vesmíru | Power Rangers | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.03.2017
CZ premiéra: 06.04.2017
režie: Dean Israelite
hrají: Elizabeth Banks, Becky G., Naomi Scott, Ludi Lin, RJ Cyler, Dacre Montgomery

Power Rangers: Strážci vesmíru: Recenze


ikona
Mr. Hlad
power rangers
Dostali Transformeři a G.I. Joe vážnou konkurenci, nebo je tu jen další pokus vydělat prachy na známé značce?  

Seriál Strážci vesmíru jsem pořádně zaznamenal, když mi bylo tak jedenáct let. A už tehdy jsem ho považoval za ukrutnou srágoru. Ne že bych nějak mentálně předběhl své vrstevníky, ale ona to prostě srágora byla. Na druhou stranu nemám problém s tím, že u téhle podívané plné gumových monster a srandovního bojového umění vyrůstala půlka jedné divácké generace a ta je na film zvědavá. Už mnohokrát jsme však zjistili, že jít naproti fanouškům a dát jim to, co asi chtějí, nemusí vést k dobé podívané. 

 

Power Rangers: Strážci vesmíru by rádi jeli na podobné vlně jako Transformers nebo G.I. Joe. To znamená, že by chtěli být jednoduchým, ale výpravným akčním filmem, na nějž se bude chodit do kina a prodá se díky němu spousta hraček. To se do značné míry daří. Tržby samozřejmě nejsou tak obří, Power Rangers se ovšem teprve rozjíždějí, není to tak slavná značka jako roboti, co se mění v auta a letadla a za kamerou není Michael Bay. Naštěstí je tam Dean Israelite, režisér solidního Projektu budoucnost, který svou práci dělá určitě lépe než Bayovi pohůnci jako Marcus Nispel a Jonathan Liebesman. 

 

V akčních scénách si je Israelite celkem jistý a hned na úvod dovede zaujmout nezvykle a působivě snímanou automobilovou honičkou. I bitky během tréninku vypadají k světu a kaskadéři se v nich celkem vyřádili. A když dojde na finále, v němž se vedle samotných Power Rangers objeví i jejich Zordi, tedy mechaničtí dinosauři a jiné potvory, je to dostatečně výpravné na to, aby film obhájil stomilionový rozpočet a abyste neměli pocit, že jste vyhodili prachy za lístek do kina. Když se Strážci vesmíru pokoušejí tvářit jako poctivý blockbuster, celkem jim to jde. Do bayovské destrukce mají sice ještě pořád dost daleko, ale jako start potenciální série v akčním směru nezklamou, spíš příjemně překvapí. 

 

Proč tedy není hodnocení vyšší? Vlastně asi kvůli všemu ostatnímu. Průšvih je, že tahle blbina má skoro dvě hodiny a přitom je v ní materiálu tak na šedesát minut. Jak už jsem naznačil výš, akční scény jsou dobré, moc jich tu však nenajdete a všechen čas mezi bitkami, střelbou a honičkami musí vyplnit tlachání a hrdinové. A ti jsou zajímaví asi jako čekání na tramvaj. Nejspíš jste zaznamenali zhrozené výkřiky hňupů, jimž vadí, že v Hvězdných válkách jsou hlavními hrdiny žena a černoch, že se i tady hraje na „politickou korektnost“. Nemám ten výraz rád, proto ho dávám do uvozovek a navíc tady ve skutečnosti o žádnou politickou korektnost nejde. Jeden z hrdinů trpí autismem, další nemá úplně ujasněnou sexuální orientaci a všichni ostatní bojují s nějakým tím traumátkem, jako je přehnané očekávání rodičů a tak. Výsledkem ovšem není pětice zajímavých postav, jejichž osud by vás zajímal a třeba byste se o něm ve finále i báli, ale parta ubulených a zoufale obyčejných emařů toužících vylít si srdíčko u táboráku, kde najdou pochopení ostatních trpících duší. 

 


Přehrajte si trailer
Tenhle pokus dělat z Power Rangers seriózně se tvářící drama o puberťácích řešících své problémy se naprosto míjí účinkem a čím víc tvůrci v tomhle směru tlačí na pilu, tím je to otravnější. O to víc, že momenty, kdy se objeví humor nebo nadhled, vcelku fungují a o nikom z hlavních hrdinů se nedá říct, že by byl herecky úplně mimo (pořád se pochopitelně pohybujeme v žánru nenáročných sci-fi o obřích monstrech, která chtějí zničit svět a zastavit je musí pět teenagerů). Nefungující vážný přístup a přepálená délka dialogových scén filmu ošklivě podráží nohy a tlačí hodnocení zbytečně dolů.

Ale já vyměknu a ten bod navíc, který snad Power Rangers posune mezi filmy, o jejichž návštěvě v kině byste mohli uvažovat, tomu dám. Ty bitky fakt nejsou vůbec špatné, Elizabeth Banks si svou záporačku užívá a potenciál pro sérii plnou velkých rvaček s ještě většími monstry tu je. Pokud tedy beru letošní Strážce vesmíru jako začátek, kde bylo nutné vysvětlit kdo je kdo a vyříkat si všechny bolístky, aby mohli hrdinové do akce, není to špatné. U případného sequelu ale očekávám, že se pojede naplno už od začátku. Zvlášť, když režisér by to evidentně zvládl. 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (9)

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad

Pětice teenagerů vs. záporačka, co chce zničit svět. Noví Transforemři sice z Power Rangers nevylezli, ale v akčních scénách jde o fajn a zábavnou podívanou, která dokáže strhnout. Bohužel těch akčních scén moc není a místo nich se tu řeší bolístky otravných teenagerů. Spolu s trochu přepálenou délkou je to docela problém, který filmu podráží nohy, naštěstí režisér dovede v těch správných momentech přidat plyna předvést solidní a zábavnou destrukci. Víc se snad od tohohle filmu čekat nedalo.Hodnocení redakce

 • avatar6/10

  imf


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  yeniczek

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar4/10

  s-a-n-c-h-e-z

 • avatar6/10

  RainMakeR

 • avatar6/10

  b1aster

 • avatar4/10

  Cross

 • avatar5/10

  Ragnarok

 • avatar7/10

  Kamy

 • avatar7/10

  Vardant

 • avatar3/10

  Halebopp

 • avatar2/10

  Clavius

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace