Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Peppermint: Anděl pomsty | Peppermint | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Pierre Morel
hrají: Jennifer Garner, John Gallagher Jr., Richard Cabral, Juan Pablo Raba, John Ortiz

Peppermint: Anděl pomsty: Recenze


ikona
Mr. Hlad
96 hodinjennifer garnerpierre moreltaken
Zvládl natočit Pierre Morel další pecku jako 96 hodin?  

Jennifer Garner už má asi dny své největší slávy za sebou. Stejně tak jako Pierre Morel. Garner se rozhodla věnovat se rodinným filmům a své vlastní rodině, než jí začal Ben Affleck za zády zahýbat, a Morel nejenže nedokázal zopakovat úspěch prvních 96 hodin, ale ani se na ně kvalitativně dotáhnout. Ti dva už kopou druhou ligu a od jejich spolupráce tak nejspíš nikdo nečekal nic zásadního. A nic zásadního z Peppermint ani nevypadlo. Na druhou stranu v ten správný čas a v té správné náladě si tenhle film můžete docela užít. Nebo alespoň mně se to povedlo. 

Peppermint vypadá jako něco, co kdosi vytáhl z poloviny devadesátých let, kdy letěli osamělí mstitelé a mstitelky a vykydlit někomu rodinu v prvních patnácti minutách bylo v akčním žánru nejen běžné, ale vyloženě žádané. Přesně to se tady stane. Sympatická mamka Riley přijde o manžela i malou dceru, u soudu z ní zkorumpovaní zástupci justice udělají magora a ona vezme roha. Jen proto, aby pár let poctivě trénovala, cvičila se zbraněmi a rvala se v ringu a mohla se vrátit domů a pokosit každého, kdo měl prsty v tragédii, která jí zničila život. A korunovat to chce likvidací místního drogového kápa. 

Pokud teď čekáte nějaký zvrat, novinku nebo překvapení, tak čekáte zbytečně. Peppermint vyloží karty na stůl hned na začátku a buď si to užijete, nebo ne. Ten film je stejně hloupý jako všechny seagalovky nebo van-dammeovky a i když se Morrel a Garner snaží dát mu trošku hloubku díky moralizování a úvahám o tom, jestli je dobré podřezat partu drogových dealerů a pak je pověsit na ruské kolo, moc to nefunguje. Béčkové kořeny se naštěstí Peppermint už dál zakrývat nepokouší a potěší, že akce dostaneme vcelku hodně a Morel je v tomhle směru pořád zručný řemeslník. Příjemný je i fakt, že hlavní hrdinka se chová v rámci možností logicky, nemá problém střílet neozbrojené do zad a nežene se po hlavě do bitky proto, aby měla pocit, že protivníkům dala šanci, protože ví, že jí obvykle solidně pocuchají úsměv. 

Garner na akční scény pořád má a dává vzpomenout na doby Aliasu nebo Království, zároveň však zvládá na malém prostoru i hrát a tu její zoufalou a ke všemu odhodlanou mamku jí člověk věří. Pořád se samozřejmě pohybujeme v béčkových vodách, kde tvůrci víc než emoce řeší, jak by to vypadalo, kdyby někdo někomu ze dvou metrů ustřelil nohu brokovnicí, ale je to fajn bonus. Hlavní postava a její představitelka působí o řád uvěřitelněji a sympatičtěji než třeba Zoe Saldana v polozapomenuté Colombianě. 

Kdyby téhle ženské variaci na Punishera nedošel ke konci dech a kdyby se občas nepokoušela zbytečně nakousávat motivy, které působí zbytečně a mnohdy i směšně, asi bych si to užil ještě víc. Ale v rámci žánru „málo peněz, hodně střílení“ je to pořád nadprůměrné béčkové oldschool řemeslo. Jen se bojím, že lidí, kteří budou schopni si ho i přes jeho pitomost užít, už dnes moc není. 

Verdikt

avatar5/10

Mr. Hlad

Jennifer Garner vyvraždili obchodníci s drogami rodinu a u soudu neuspěla, takže se teď vrací a chce si spravedlnost vymoci sama. Peppermint je to nejčistší akční béčko, jaké si umíte představit. Působí jako film dvě nebo tři dekády starý a to se všemi pozitivy (nekompromisní brutalita a hodně akce) i negativy (je to pitomost). Naštěstí má fajn hlavní představitelku a režisér 96 hodin akci pořád umí. To, co Peppermint slibuje, taky dostanete. Je na vás, jestli máte zájem.Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  davidb

 • avatar6/10

  Cross

 • avatar6/10

  Dataminer

 • avatar5/10

  Maverick

 • avatar5/10

  CAPS_LOCK

 • avatar8/10

  Elago

 • avatar4/10

  Likan7

 • avatar5/10

  slord

 • avatar4/10

  Bajco

 • avatar6/10

  Ravenous

 • avatar5/10

  Livia

 • avatar7/10

  rublik05

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace