Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mlha | The Mist | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 21.11.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Frank Darabont
hrají: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Alexa Davalos, William Sadler

Mlha: Internet Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pošlete děti spát, zapalte svíčky, naražte sluchátka a vyčkejte na dramatické odbití půlnoci z nejbližší kostelní věže. Teprve pak se můžete nechat pozvat od panů Kinga a Darabonta na třetí (a tentokráte pouze internetový) gurmánský výlet po útrobách supermarketu, kde se jednoho odpoledne v jednom městě staly moc podivné věci. I když půlnoční menu na pozvánce neobsahuje nové pokrmy ani speciality podniku, omáčky k nim pro změnu nabízí dostatečně zahuštěné a správně hororově kořeněné. I proto je dnes atmosféra více konzistentní, hmatatelná, dá se lépe zakrojit a posléze i vychutnat. Zásluhu na tom mají i rozverní hudebníci, kteří zpestřují konverzační šum podniku svými táhlými smyčci (a zapomenout nesmíme ani na pána v rohu – tluče bubeníček, tluče na buben). A pak už s plnými žaludky – spokojeně oddechujíc - nezbývá než při sklence vína pronést konečné resumé: Mlha ani dnes nezklamala a rozhodně dospěla do stádia, kdy v krátkých recepcích rozdala všechny své podstatné chutě. Sezónní nabídku by však nadále neměla opakovat nebo se nešťastně rychle přejí. Třetí vrcholné stupňování chutí by byl hřích překonávat a nenechat mu to záslužně vydobyté místo posledního a nejlepšího (předposlední a nejlepší už tak dobře nezní, no ne?).

Mlha: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Mistr hrůzy King a milý pan Darabont jdou znovu na výzvědy, jak se to s jejich filmem ve světě vlastně má. K té příležitosti vypustili do světa druhou ukázku, kde se dozvíme mnohem a mnohem víc (přitom ne dost) a která už je komplexním pojetím příběhu a jeho podstaty. Zatímco minule to mohlo vypadat, že příšery všechno zkazí (s divákem se hrála klasicky zrádná trailerová hra lákající na něco jiného), dneska už jsou na denním pořádku a tématem dne se stává pouze a jenom psychologická válka obyvatel supermarketu. V tomhle bodě se bez mučení se přiznám, že Mlha se pro mě pomalu ale jistě stává splněným filmovým snem – z toho subjektivního pocitu, že snad nikdy se ještě žádný režisér tak přesně netrefil do Kingovy vize. Vize, kde i Thomas Jane nemusí vypadat jako gay a která do puntíku vystihuje ducha psaného slova (možná proto, že se na všechno našlo hodně peněz, což se u Kinga zase tak často nestává). Ducha napětí a zdevastovaných těl, protože – pamatujte – tahle mlha je ještě nekompromisnější než ta Carpenterova. A z toho krátkého úseku zatraceně hustá a plná mrazivého napětí.

Mlha: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

První trailer k Mist je brilantní ukázkou toho, kterak vám jeden záběr může úplně zkazit požitek z budovaného napětí a nervy drásající situace, kterou se předtím podařilo Darabontovi tak pečlivě vylíčit. Skupina obyvatel se zavře v malém krámku a jak už naznačil Mr. Hlad v popisu děje, je to skutečně peklo. Stephen King rozvíjí svou schopnost psychologizování postav, které vědí, že to mají za pár a jsou na tomhle světě najednou hrozně sami. Tentokráte v kolektivním měřítku, pro které jsou čtyři stěny obchodu možná mnohem větším problémem než reálná hrozba tam venku. A JE velice napínavé sledovat, kterak se Janeovi odmotává lano a přitom zůstává za hranicí svého bezpečného (?) útočiště. Pak ale přijde pověstná pila a celou tuhle křehkou větev pošle do pekel béčkové drtičky, od jejíž obsluhy se Zelená Míle i Shawshank jen pohrdavě usmívají. Darabont se rozhodl ukázat monstra a tak prostě ukázal monstra. Když se jednou přilepí na okno, je to poněkud rušivé a neřku-li divné, ale zvládnete to v pohodě, přestože jste si to představovali asi trochu jinak. Fáze dvě ale skýtá úskalí přímo videoherních rozměrů – Jane máchá zapáleným koštětem proti létající ještěrce s obřím zobákem a není to cool. Je to bizarní a celá aura dusných psychologických hrátek najednou odjíždí na dovolenou na Kanáry. Je mi jedno, jestli se Darabont držel předlohy a ve filmu mu to bude fungovat, tenhle trailer si zkrátka trochu zkazil.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace