Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mlha | The Mist | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 21.11.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Frank Darabont
hrají: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Alexa Davalos, William Sadler

Mlha: DVD


ikona
imf
 

Darabont a King, to je jeden z těch věrnějších párů dnešního Hollywoodu. Bez Toma Hankse šla sice adaptace hororové Mlhy rovnou na DVDčko, ale bylo by velkou chybou ji minout. Za pár peněz tu totiž Darabont rozehrál psychologický teror šperkovaný sice levnými, ale mimořádně naštvanými příšerkami, kterým zásady slušného chování nestihnul jejich stvořitel dostatečně vštípit. Výsledkem jsou potrhaná střeva, krvácející oči a další libůstky, nad nimiž osazenstvo supermarketu, obklopeného podivnou mlhou, bezmocně vříská. Vy se budete pravděpodobně lehce usmívat, jako vždycky, když vám někdo brnká na ty správné nervy. Darabont svůj nástroj zná a statečně uhýbá levných digitálním efektům, omezenému hernímu prostoru (ze supermarketu se prakticky nehneme, ostatně ven se nikomu příliš nechce) a dokonce i otevřenému konci. Jeho drze alternativní verze vzbudila skoro stejný rozruch jako nápad prezentovat na DVD vedle barevné i atmosféričtější, černobílou verzi. Teď samozřejmě mluvíme o americkém releasu. Na tom českém najdete jen barevný film, upomínající složkovým rozsahem spíš ke starým, dobrým sedmdesátkám. Mlha je vůbec od hlavy k patě retro a nejlépe na diváka funguje za sychravých podzimních večerů, kdy si můžete v temnotě za závěsem představovat cokoliv od přerostlých moskytů až po krvelačné obří mamuty z pekla. Pěšinku vám ale stejně nejvíc rozčísne další ujištění o zrůdnosti lidské povahy. Právě kontrast těchto dvou temných složek příběhu, se Darabontovi povedlo z knihy transportovat bez úhony. Paní Carmodyová většinu diváku děsí ještě dlouhé měsíce po zhlédnutí.


DVDčko od Palace Cinemas možná postrádá černobílou verzi (nad kterou se rozplývá snad každý recenzent) a většinu bonusů dvoudiskovky ze zámoří, ale zas tak špatně na tom nejsme. Obraz a zvuk je na úrovni zbrusu nového áčka a dokonce jsou tu i rozhovory a pár záběrů z natáčení. Občas je sice záhadou, kde se tyhle materiály berou, když na těch vypiplanějších edicích jsou potom úplně jiné, většinou o dost macatější, ale buďme rádi alespoň za to. u Palace je navíc jisté, že ten film bude stát za chvíli necelé dvě stovky a ještě k němu vyfasujete volnou vstupenku do kina. Příští Daranbontův film se tam snad zase nějak probije.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky, anglicky
Titulky: české
Datum vydání: 22. 10. 2008
Cena: 299,-

 

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace