Linie obrany | Born to Defence | 1986
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jet Li
hrají: Jet Li, Kurt Roland Petersson, Jia Song, Paulo Tocha
 

O FILMU

První a poslední (zatím) Jetův režisérský počin patří do kategorie filmů, které se vymykají běžné hongkongské produkci, ale přesto (nebo právě proto) by měly patřit do sbírky každého fandy. Velkofilmový začátek, kdy dva (opravdu jen dva) japonské tanky s podpůrnými jednotkami drtí čínský val a mezi exlodujícími těly a deštěm kulek proskakuje Jet (salto s vrutem z deset metrů vysoké skály by vás nemělo překvapit), vypadá chutně, ale je vzápětí ustřihnut a my sledujeme Číňany, oslavující konec války (podlé té bitvy to rozhodně nevypadalo, že by vyhrávali, ale to vem čert). Tenhle úvod ovšem hodně klame, protože zbytek filmu se nese v úplně jiném duchu...
Born to Defence je jedním z těch zajímavějších pokusů o vážný film (jen kdyby atmosféru vytrvale nenarušovaly vtipy o chcaní a další známé prvky svérázné čínské komiky). Jet hraje válečného hrdinu, který přijíždí spolu s několika spolubojovníky do rodného města. Květiny a sympatie však nečekají na něj a jeho druhy, všechnu smetanu slíznou Britové a Američani, kteří brázdí krajinu v džípech a nechávají se obskakovat jak to jen jde... Po několika konfliktech (Britové a Amíci jsou ve filmu "logicky" prezentováni jako parta všehoschopných hajzlů ;) vše spěje k neodvratné konfrontaci - Jet potkává dvoumetrového důstojníka a odhaluje tajemství západního boxu.

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se