Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Letopisy Narnie: Princ Caspian | The Chronicles of Narnia: Prince Caspian | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 16.05.2008
CZ premiéra: 19.06.2008
režie: Andrew Adamson
hrají: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell
 

V KOSTCE

V Narnii podruhé. Čtveřice sourozenců se vrací na místo činu. Zdánlivě po pár měsících, fakticky po stovkách let, které daly Narnii zatraceně zabrat. Aslan zmizel, kreatury zvlčely a snad jen odrodilý princ Caspian by mohl vtisknout zemi dávné kouzlo. Vždyť jsme v pohádce, tam všechno dobře dopadne. Bohužel jsme i ve filmovém průmyslu - tam se občas něco pokazí. Třeba obsazení hlavních rolí, vedení příběhu, úroveň dialogů a celková atmosféra. To všechno se Andrew Adamsonovi roztříštilo pod rukama, ač měl k ruce velkolepější výpravu a kvalitnější triky. Sto čtyřicet minut smrtelně seriózní nudy potěší jen ty nejotrlejší fandy infantilní fantasy.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Neříkejte, že jste to nečekali. Po úspěchu první Narnie museli producenti zákonitě počítat s dalším dílem, ostatně koketování s rozvinutím do série filmů tu bylo snad ještě předtím než padla první klapka. Druhý díl se jmenuje Letopisy Narnie: Princ Caspian a vypráví o mladém princi, právoplatném nástupci trůnu Narnie, který rád vzpomíná na doby, kdy zvířata ještě mluvila a všechno bylo idylické. Vyprávěly mu to jeho babičky, které to slyšely od jejich babiček. Od dob kdy sourozenci Pevensiovi navštívili Narnii uplynulo rovných tisíc let. Nevím jak přesně je to vyřešeno v knize (v Narnii asi plyne čas trochu rychleji), ale pomoc kvarteta sourozenců bude opět vyžadována, to když prince o trůn připraví jeho strýc a teta. Naštěstí jsou tu ochranná křídla jeho rádce a učitele, který také ví, na jakou skříň zaklepat, aby otevřela dveře do jiného světa. A zvířata možná nakonec opět promluví... První Narnie vydělala celosvětově přes 600 milionů, ale producenti zůstávají v klidu a rozpočet se v případě druhého dílu nijak zásadně nenavýší, vlastně se dokonce počítá se snížením nákladů na 150 milionů, protože Caspian neobsahuje tolik trikově náročných sekvencí a navíc se ušetří i za některé již existující kostýmy a kulisy. Štáb evidentně zůstane úplně stejný, což možná někteří diváci a recenzenti neradi slyší. Andrew Adamson se snažil, ale osobně bych ho moc rád viděl tentokrát na střídačce a nechal do zákoutí Narnie nahlédnout někoho jiného. Hollywoodu však vládne v posledních letech hra na jistotu a tak se holt budeme muset modlit, aby Adamson do Vánoc 2007 režijně trochu povyrostl.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se