Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Letopisy Narnie: Princ Caspian | The Chronicles of Narnia: Prince Caspian | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 16.05.2008
CZ premiéra: 19.06.2008
režie: Andrew Adamson
hrají: Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell

Letopisy Narnie: Princ Caspian: Čtyřminutový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pamatujete na devítiminutový trailer k první Narnii? Jistě že ano. Tehdy velkolepě zakončil úspěšnou marketingovou kampaň. Není divu, že se producenti – pravda, s křížkem po funuse (přesněji řečeno po neúspěšném startu v amerických kinech) – rozhodli opětovně prošlápnout úspěšnou stezku a vytasit narvaný klip se spoustou nového materiálu. Tentokrát proti nim ale hrají hned dvě nevýhody: jednak otřesná technická kvalita (snad se brzy dočkáme HDčka), hlavně však vědomí, že v kinech nás nečeká konkurent Pána prstenů, ale sterilní rozprávka s protivnými dětičkami v plastových brněních. Už nemůžeme čekat, tušit, ptát se sami sebe... čímž nové záběry samozřejmě ztrácí leccos ze svého kouzla a těžko dotlačí k mrazení v zádech. JENŽE i tak si dovolím tvrdit, že je čtyřminutová upoutávka absolutně bezchybným trailerovým řemeslem. Hudební doprovod vhání napětí do každé scény, v klidu nabije pomocí víření bubnů celou jednu minutu atmosférou velkého očekávání a nakonec samozřejmě spustí fantastickou koláž, které jednoduše není co vytknout. Tlačí se na maximum, vstříc perfektnímu sladění obrazu a zvuku. Nezajímá mě, jak to s těmi haranty v Narnii nakonec dopadne, ale tomuhle traileru vzdát hold prostě musím. Proto ty čtyři a půl hvězdy zaokrouhlím nahoru.

Letopisy Narnie: Princ Caspian: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak tohle pobavilo. Konečně nám došlo, proč po nás britská centrála Disneyho žádala stažení aprílového traileru, tu přeházenou směsku už viděných záběrů z prvního traileru, skombinovanou se záběry z featurettu a poháněnou chorály až k efektnímu vyvrcholení na kótě devadesáti sekund (a s zašifrovaným pozdravem). Ten dlouho očekávaný trailerový nářez má totiž prakticky stejný začátek, většinu času jen kombinuje omšelé záběry s novými momenty z featurettu i z Disneyho trezoru (zjevně v něm ale mnoho neviděného nezbývá) a do toho ostře vkládá mezititulky. Jejich provedení je samozřejmě perfektní. Jenže i když střihač zjevně ovládá špičkového hollywoodské řemeslo a má možnost se párkrát vyřádit, všechno to už po minutě a půl skončí. Někdo to tu fláká, když si myslí, že směšný souboj jeden na jednoho někdy z půlky traileru nás najisto přiláká do kina. Docela bych si přál, aby se Disneymu tenhle bohorovný styl propagace vymstil, aby Narnia zvadla a ukázala, že líné filmy si nezaslouží úspěch. Jenže... není to jen o trailerech. Bohudík a někdy bohužel.

Letopisy Narnie: Princ Caspian: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

I když Princ Caspian vrazí do kin na celém světě až v květnu, přichystali si pro nás Disneyovci milý (před)vánoční dárek v podobě teasero-traileru. A vězte, že tentokrát se do Narnie rýpe opravdu horko těžko. Hlášky "Všechno co jste dosud znali..." a vykradené záběry z jiných filmů jsou sice samozřejmostí, stejně jako nepochopitelná inflace záběrů na Lucinku (pořád je nesnesitelná), ale Caspian zjevně má charisma na rozdávání, ostatní děcka sympaticky zestárla a mnohem lépe vypadá i triková stránka věci. Samotná ukázka je pak áčkovým hollywoodským zbožím, které dost možná zručně kryje Adamsonovo neumětelství. Ale nesuďme dne před večerem a buďme vstřícní. Podle první ukázky vypadá druhá Narnie jako akčnější a vyspělejší bratříček prvního dílu. Snad budeme moci přimhouřit oči i nad tím kýčovitým brněním a huňatými bojovníky. A kdo ví, třeba se vážně poučili. :)

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace