Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Žena ve vodě | Lady in the Water | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2006
CZ premiéra: 14.09.2006
režie: M. Night Shyamalan
hrají: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Bob Balaban, Sarita Choudhury

Žena ve vodě: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Holy Molly. Už už jsem začínal Shyamalanovi věřit, že ze svého večerníčku vycucá jakýsi nepřirozeně grandiózní majstrštyk plný takové té jemně nasládlé neuchopitelné atmosféry, nad níž si tak rád ve filmech honím triko (kdo někdy dokoukal Před soumrakem, ví o čem mluvím). Warner Bros. se však prostřednictvím Appleu rozhodlo vyložit karty na stůl v celé své kráse. A z Lady in the Water zůstává skutečně onen proklamovaný večerníček, ještě více pohádkový než kdy předtím. A co víc, na první pohled zaobalený do survival hororu, v němž vypadají záporáci jako… ehm… týpci s větvemi na hlavě… ale i všude jinde ;). Nerad bych určoval, zda to má působit děsivě, protože Vesnice nakonec taky hrála jinou strunu, ale každopádně to vypadá… no fakt divně. Nedokážu se vžít do pocitu, že by mě to mohlo jakýmkoliv (i divným) způsobem oslovit. Nejsem se úplně jist, zda se už Shy přece jen příliš nezahlíží do své pózy servírovat divácké obci za každou cenu něco originálního. Ale každopádně… ano, vypadá to svým způsobem jinak než cokoliv, co jsem kdy viděl. Co se týče provedení traileru, záměrně je tu zvukově přeefektováno a přehypeováno, abyste nedostali ani chvilku oddech a možná nad tím příliš nepřemýšleli. A tempo je mimochodem nesnesitelně brutální. Atmosféra prvního teaseru, z nějž byla naše redakce tak upřímně unešena, se přetavila v klasický mainstreamový vypalovák plný hlášek „Oh my goood!“ a hlasitých bubnů, které spíš vytrhávají z koncentrace než že by podporovaly zajímavě se odvíjející dění na obrazovce. Ve výsledku z toho vychází podivný brouk a rozhodně jeden z nejrozpačitějších kousků tohoto roku.

Žena ve vodě: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Hodně vody už uplynulo od prvního teaseru, který se díky svému zvláštnímu feelingu prokousal až mezi elitu vyvolených na naši Noc trailerů. A já jsem tenkrát při tvorbě perexu k filmu podlehl iluzi, že na nás Shyamalan chystá nějak záludně odlehčenou hříčku pro své ratolesti. Aby to byla trochu sranda, skutečnost je samozřejmě úplně jinde. Shyamalan navazuje na svou hororově-mysteriózní poetiku a už v prvním oficiálním traileru neslevuje nic ze svých požadavků na paralyzování diváka svými podivuhodnými audiovizuálními výjevy. Přes pomalý rozjezd a komorní herecké etudy se rozpoutává tajuplné mrazení v zádech z něčeho, co asi není úplně v pořádku a nepatří na tento svět. Přesto to zastavuje našemu hrdinovi na prahu a ten, i přestože nechce, musí nastálou situaci řešit. Snad proto, že se zamiluje, možná i proto, že nechce ve své sprše někoho, kdo má místo nohou ploutev. Pouští se tak zaslepen do litého boje s něčím, čemu nerozumí… Řekněme si to pěkně od podlahy – Shyamalan opět trpělivě rozplétá značně originální filmové klubko, které se nepodobá ničemu, co na nás režiséři za tu dobu co je celuloid celuloidem vysypali. I z těch dvou a půl minut je cítit touha zasáhnout originalitou přímo do srdce a zase jednou rozvibrovat příslušné kuloáry zprávou, že největší odborník na tajuplno je zpět mezi elitou. Lady in the Water má onen neuchopitelný rozměr, pro jehož pojmenování saháte stále dokola po tlačítku play, abyste se pokaždé přistihli, že stále ještě nemáte dost. Jsou to ony minuty, pro které milujeme film – kvůli možnosti citlivě sdělit a efektně ilustrovat jakýkoliv cirkus, který se v hlavách jejich autorů zrodí. A když je u mašiny někdo jako M. Night Shyamalan, i z takové nenápadné ukázky o mořské panně se může zrodit malé umělecké dílko. Skvělá práce se zvukem, výborný střih a boží Giamatti jsou tři atributy, které ho skoro automaticky posílají na vaši linku. Nebraňte se, odpor je marný.

Žena ve vodě: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

M. Night Shyamalan nás malinko překvapil, takže v den, kdy jsme ho chtěli s předstihem několika hodin naťuknout v Na obzoru, rovnou vytáhl Appláckou verzi svého teaseru. A ačkoliv náš vrchní „Shyolog“ k0C0UR momentálně není na příjmu, odnese si důmyslný Ind z našeho webu další zajímavý příděl hvězdiček pro upoutávku ke svému bijáku. Jistě, málokterý teaser, v němž se hrdina pohybuje víc než půldruhé minuty nabízí tak málo z příběhu, málokterý tak směle rezignuje na sexy obrázky na první pohled (vytípat nějaké snesitelné framey byl vskutku nadlidský, navíc marný úkol) – ale Shy je hlava paličatá, která když se rozhodne pro čistokrevné melodrama, nehodlá už (po marketingových zmatcích s Vesnicí) diváky balamutit temnými a zdánlivě hororovými podtóny. Právě naopak si režisér ujíždí na červáncích, romantickém houslovém sólu a barevných motýlech. Pokud jste ještě trailer nedotáhli a krátíte si chvíli čtením o něm, možná vám už po čele vyděšené stékají krůpěje potu: ale nebojte se, červená knihovna nemusí být zákonitě kýčem… a i kýč může působit na ta nejhlubší citová centra. One-man show civilního Paula Giamattiho to alespoň na mém monitoru předesílá, doprovázena jistotou, že se mysteriózní M. N. S. nezbavil svého rukopisu – znovu si pohrává s hloubkou záběru, opět bude manýristicky přeostřovat a vizuálně se tak trochu vracet k Vyvolenému (můj nejoblíbenější :-). A pokud i trailer vyzve k návštěvě kina tak atmosférickým, jednoduchým, ale přesto oduševnělým způsobem, mohl by si Shy snad i udržet svou ekonomickou výkonnost. Přejme mu to. Pohádek na dobrou noc v kinech příliš mnoho nelítá.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace