Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krvavé pobřeží | Red Cliff | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.11.2009
CZ premiéra: 18.06.2009
režie: John Woo
hrají: Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Zhao Wei, Shido Nakamura, Jun Hu
 

V KOSTCE

Historický megaprojekt Johna Woo se vrací do 3. století, těsně před rozhodující bitvu o nadvládu nad Čínou. Co bitvě předchází? Kupodivu další bitvy... a trocha té politiky. Woo se vrátil domů, ale zůstal věrný akci, kterou tentokrát zinscenoval mezi šípy, meči a přilbami. Jeho opulentní lekce z dějepisu byla stvořena pro velké plátno. Takovou pastvu pro oči - tak velkolepou - v kinech zase pěkných pár let neuvidíme. Bohužel v kinech neuvidíte dvoudílnou verzi, leč o dvě hodiny kratší sestřih.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

John Woo je legenda, ale bohužel hlavně díky starším filmům. V Hong Kongu spolu s Chow Yun-Fatem posunul akční filmy na novou úroveň, to samé se mu podařilo s kariérou jednoho belgického kopálisty a Tváří v tvář patří mezi nejlepší akční filmy devadesátých let. Posledních pár let ale o režisérovi není moc slyšet. Jeho scifi Výplata nebyl žádný komerční trhák a on se rozhodl vrátit se po letech zpátky domů. A vypadá to, že ho přivítali s otevřenou náručí. Na Red Cliff dostal úctyhodných osmdesát milionů dolarů a jak je v Číně dobrým zvykem i malou část armády (tzn. několik tisíc vojáků) pro davové scény. A o co že vlastně půjde? Red Cliff bude historický válečný film vycházející z nejen v Číně slavné série textů, které vznikly ve třetím století našeho letopočtu a vypráví o tom, jak se trojice panovníků řezala o to, kdo bude vládnout dnes nejlidnatější zemi světa. Woo usiloval u zfilmování téhle klasiky už několik let a i když se letos bude muset utkat s konkurenční adaptací, ve které se objeví například Andy Lau nebo Sammo Hung, nevypadá to pro něj zatím špatně. Herecké obsazení je plné těch největších asijských hvězd (škoda, že to nakonec nevyšlo s Chow Yun-Fatem) a Woo je víceméně záruka kvality. Snad si tedy jeho historický spektákl najde cestu i k nám.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se