Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krvavé pobřeží | Red Cliff | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.11.2009
CZ premiéra: 18.06.2009
režie: John Woo
hrají: Tony Leung Chiu Wai, Takeshi Kaneshiro, Zhao Wei, Shido Nakamura, Jun Hu

Krvavé pobřeží: UK Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Britská upoutávka potěší hlavně nás trpělivé, co si Wooův spektákl šetříme do kina. Takové válečné manévry si jednoznačně zaslouží velké plátno, burácející zvuk a intenzivní pocit, že vůkol poletují ohnivé koule. Český distributor jej naservíruje s notným zpožděním, de facto ve chvíli, kdy už na síti zdomácní i druhý díl z Wooova epického návratu na rodnou půdu. Ale co se dá dělat. Tak už to u nás chodí, chce to jen zatnout zuby a počkat, až se Tony Leung zabydlí v polovině multiplexů České republiky a začne vyprávět pompézní kapitoly z asijské historie. V novém sestřihu se jeho hrdina obejde beze slov. Se svými souputníky i soupeři řádí do rytmu úderných akčních kompozic, co v sobě mají dost velkoleposti, napětí i bojové energie – povely v čínštině až příště, ve dvouminutovém klipu nejsou koneckonců potřeba. Stačí jen vyladěná válečná exhibice.

Krvavé pobřeží: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

John Woo potřebuje hit jako sůl – od té doby, co má pletky s Hollywoodem, upadla jeho kariéra do osidel průměru až lehkého nadprůměru, což je pro režiséra s dříve-skoro-kultovním statutem trochu málo. Ale Woo se nedává jen tak snadno. Po návratu do asijských končin rozjíždí audiovizuální řezanici, která míchá všemožné elementy z Pána prstenů, Tróji, Třístovky a bůhvíčeho ještě, aby dokázala, že Američané a už vůbec ne malí hobiti z Nového Zélandu tady nemají na podobné záležitosti výhradní práva. Velkoryse načrtnuté drama v celé své šíři je v rámci traileru zkomprimováno na dvě minuty a soustředí se tak rozumně na ty největší obrazové lahůdky, které si Woo pro diváka připravil. Přehlídka zbraňových systémů, emočních výbuchů i přeletů nad armádami dává dohromady stylizovanou vizi, která překvapí epičností i detaily, i když našince většinu času nechává topit bez doprovodného překladu. Otázkou však zůstává, zda je to vůbec potřeba – v rámci toho, aby jeden poznal, že Woo je zpátky a trailer má šťávu (závěrečný sestřih na zvuky zbraní je prostě boží), je tahle jazyková bariéra naprosto nepodstatná. Zakousněte se do toho, hladovi rozhodně nezůstanete.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace