Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kozí příběh - Pověsti staré Prahy | 2008
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 16.10.2008
režie: Jan Tománek
hrají: Jiří Lábus, Mahulena Bočanová, Viktor Preiss, Miroslav Táborský
 

V KOSTCE

První český 3D odpad. Poslal bych na to děti, ale žádné nemám. Poslal bych na to kamarády, ale na to si jich moc vážím. Poslal bych na to režiséra, protože to asi ještě neviděl. Ale proč se namáhat. Vy jděte na 96 hodin a tohle... tohle ať táhne třeba do...

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Také je vám při sledování produkce Pixaru či studia Dreamworks občas líto, že Češi nemají svůj 3D animák? Hlavu vzhůru. Tuzemské uskupení grafických mágů pod zaštiťujícím názvem Art And Animation studio se rozhodlo být v tomhle neprobádaném moři první rybou. Bez jakékoliv účasti státní podpory a po desítkách měsíců programových testů začalo v květnu natáčení animáku s názvem Kozí příběh – pověsti staré Prahy. O co jde a co ta Koza? V rámci zamotaného příběhového klubka je jedním z hlavních charakterů, které upadly do spárů gotické Prahy a snaží se v ní vyžít a poprat se s jejími nástrahami, jak nejlépe umí. I když na Kozu padá velká tíha zodpovědnosti v souladu s vypíchnutím v názvu filmu, tím opravdovým hrdinou bude spíše její platonická láska a majitel v jedné osobě, Kuba. Kuba přišel do Prahy za prací (stavba Karlova mostu) a po malých rozkoukávacích peripetiích se bryskně zamiloval do Mácy. Koza je smutná a dívka okamžitě zafunguje jako suché chrastí pro zažehnutí žárlivého plamenu, jaký lidský svět neviděl… Vedle tohoto vyhroceného milostného trojúhelníku působí až přímo kontrastně faustovská linie o chudém studentovi Matějovi, kterému se tak moc zachtělo mamonu a věčné slávy, až upsal svou duši ďáblu a… dál už si to všichni pamatujeme ze škol ;). Každý správný animák má dle nepsaných zvyklostí i spoustu vedlejších linií, a tak i tady budou k vidění více či méně podstatné osudy lidiček úzkostlivě stylizované metropole v rámci nepřeberného množství staropražských legend a pověstí. Tomu odpovídá i striktně ponuré vizuální ladění, které má středověkou Prahu vyvést v barvách, v jakých by je možná viděla temná strana Aloise Jiráska, zvládala-li by v potřebném měřítku počítačovou animaci. Žánrově je však Kozí příběh primárně vymezen jako úsměvná komedie s nadhledem, kteréžto spojení mi vzhledem k nastíněné atmosféře zní docela slibně. Premiéra je plánována na jaro roku 2008, což je sice z dnešního pohledu ještě v mlžném oparu nedohledna, ale… už je to nějaké konkrétní datum a tudíž se ledy v českém rybníčku opravdu hýbají. Držíme palce, držte je taky.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se