Kozí příběh - Pověsti staré Prahy | 2008
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 16.10.2008
režie: Jan Tománek
hrají: Jiří Lábus, Mahulena Bočanová, Viktor Preiss, Miroslav Táborský

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy: Trailer



HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

První český 3D animák evidentně sází na to, že je to první český 3D animák. Podobný film u nás dosud nevznikl a s největší pravděpodobností v nejbližší budoucnosti ani nevznikne, ale to neznamená, že bychom měli měřit dvojím metrem. Ukázka má sice celkem příjemnou atmosféru, ale přechody mezi veselým kozím dováděním a polohororovou atmosférou tu jsou hodně násilné. Vizuální stránka sází spíše na stylizaci než na technickou dokonalost (bylo by hodně naivní pokoušet se soutěžit s Pixarovkami), ale i tak Kozí příběh vypadá spíš jako delší intro k počítačové hře, než jako plnohodnotný film. Přiznám se, že atmosféra staré Prahy by mě do kina možná i dostala, ale chtělo by to nabídnout víc, než jen pár okoukaných fórů, dvě průměrné hlášky a nic neříkající voiceover, který se tváří, jako že propaguje něco, z čeho bude nadšená celá rodina, ale doopravdy vlastně nic neřekne. V porovnání se zahraniční konkurencí Kozí příběh nestíhá, ale snaha o originalitu se v Čechách musí ocenit, takže ta třetí hvězdička je tak trochu i za to.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

„V temném středověku, v čase drsných a krutých mravů…“ hřmí hlas vypravěčův do obrazů pokřivené architektury za depresivní deštivé noci, kde se snoubí hněv přírody s hněvem lidským. A já mám snad úplně poprvé u propagačního spotu z českých dílen pocit, že adekvátní trailerový vypravěč je nalezen a nastíněná atmosféra není jen zbožným přáním autorů, ale hutnou životnou omáčkou, v níž se zmítají postavy se svými pokřivenými osudy. Není posléze mnoho dalších oslňujících trumfů, které Kozí příběh tasí a vrhá do našich řad a mohlo by se dokonce zdát, že i na teaser se tu ukulo atraktivního železa poněkud málo. Kromě onoho vychytaného chrapláku na míru však budiž autorům přičteno k dobru, že sledují zahraniční produkci a snaží se vetkat své nápady do zámořského mustru, většinou tak funkčního a u nás naprosto opomíjeného. Věta „Věci nejsou takové, jaké se zdají.“ je ojedinělým úkazem na české trailerové scéně, kde se tvůrci většinu času jen o sto šest předhánějí v tom, kdo z nich vypustí do éteru více „legračních“ hlášek – a považují to za trailer. Kozí příběh možná ukrývá lehké slabiny v technickém zpracování (facka od hospodské), sálá z něj však nadšení týmu, který ví, jak pracovat se audiovizuálem, atmosférou a tuší víc než dobře, za jaký konec co chytit. Zkrátka má nakoukáno :). Koza musí k traileru urazit ještě dlouho cestu, jako skromná první ochutnávka sama na sebe však neklame tělem. A na tři hvězdičky určitě chutná. (Mimochodem, konečně se někdo postaral o přádný encoding! :)

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace