Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Já, Simon | Love, Simon | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.03.2018
CZ premiéra: 14.06.2018
režie: Greg Berlanti
hrají: Nick Robinson, Katherine Langford, Josh Duhamel, Jennifer Garner, Talitha Eliana Bateman

Já, Simon: Recenze


ikona
Rimsy
greg berlantijennifer garnernick robinson
Simon dláždí cestu mladým homosexuálům v hollywoodském mainstreamu. Před dvaceti, možná deseti lety by se jednalo o velké dílo. Jenže co s tím dnes? 

Je toho v poslední době opravdu moc. Se snímky o homosexualitě či problémech dospívání (ideálně o obojím) se roztrhl… No, prostě jich je jako hub po dešti. Což o to, samo o sobě na tom není nic špatného, ovšem zvyšují se nároky, jelikož zaujmout tématem nestačí; kdo ví, jestli by taková Zkrocená hora dnes prostě nezapadla. Přináší tedy teenagerovská romance něco originálního?

Dospívající Simon (stále oblíbenější Nick Robinson) je úplně normální mladík, který však řeší velký problém – zjistil, že je gay. Zatím o tom neví jeho kamarádi ani rodiče (v roli matky Jennifer Garner mimochodem dokazuje, že její kariéra už vážně nestojí za nic). Začne si po mailech dopisovat s tajemným spolužákem, pak se vyskytnou nějaké problémy, no a to je tak nějak všechno. Stereotypní vztahové propletence v Simonově okolí jsou samozřejmostí a vy máte pocit, že jste se ocitli uprostřed nenápaditého teen seriálu; aby také ne, vždyť režisérem je Greg Berlanti, jehož největším úspěchem bylo produkování Dawsonova světa. A je to sakra znát.

Tempo je pomalé, děj překvapivě řídký. Občas probleskne vtípek, na place byla asi pohoda, ale ježišmarjá, to vážně někdo bude ochotný za dvě hodiny poklidné atmošky zaplatit? Tahle online gay romance si utahuje z řady stereotypů a nedostatek nápadů aspoň nahrazuje příležitostnou svižností, ale je to prostě všechno málo. Nejzajímavější na tom je nakonec to, že se jedná zřejmě o první homosexuální teenagerovský snímek, který vzešel od velkého studia (konkrétně od Foxů). Hezké.

Kdyby mi bylo šestnáct a měl plnou hlavu myšlenek na coming out, možná bych byl ze Simona nadšený a říkal si, že přesně něco takového potřebuju vidět. Anebo možná taky ne, jelikož doba dnes pokročila natolik, že se už nejedná o nic tak zásadního. Popravdě – nevím. Můžu ale říct, že když tyhle základní podmínky nesplňuju, tak se pro mě nejedná o nijak závažný či zábavný film a prosviští kolem mě ještě rychleji než nedávné Na konci světa (které aspoň mělo krásnou krajinu a hodně ovcí).

Takže tu máme neškodnou americkou limonádu o trendy tématu. Kdo nechce černochy v Moonlightu nebo Evropany v tuně dalších filmů, dostane hezkého bílého chlapce se snovým životem, který se musí vypořádat s jediným problémem (jakkoli zásadním, nepochybně). Jedná se o adaptaci úspěšné knihy, kterou jsem nečetl, ovšem doufám, že literární předloha je zábavnější a hlubší. Tenhle Simon je poměrně nudný, obzvlášť ve srovnání se svými kamarády. Zbývá tak akorát pozitivní feeling, což, pravda, nebývá u filmů o gayích automatické. Ale stačí to? Mně moc ne.

Verdikt

avatar6/10

Rimsy

Romantická komedie o coming outu gay teenagera. Co si pod tím představíte, vám dá přesný obrázek o tomhle filmu – nic navíc totiž nepřináší. Rád bych aspoň věřil, že někomu dá odvahu poprat se s životem, ale i na to máme silnější kousky. Meh.Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Revan

 • avatar7/10

  Snura

 • avatar8/10

  cabal

 • avatar7/10

  PraSiteL

 • avatar7/10

  Tomino

 • avatar7/10

  the dark knight

 • avatar3/10

  kvok

 • avatar7/10

  hroubek

 • avatar8/10

  pepo

 • avatar9/10

  Spiker

 • avatar7/10

  mkubalikova

 • avatar7/10

  malylada

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace