Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Iron Man | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.05.2008
CZ premiéra: 01.05.2008
režie: Jon Favreau
hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard, Jeff Bridges, Shaun Toub

Iron Man: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mysleli jste si, že kreslených hrdinů je už plný dům. Ani náhodou. Teprve teď začínají nefalšované comicsové orgie, kdy se kvůli hrdinům ze stájí Marvel a DC Comics v podstatě není kam pohnout. Iron Man se chce přetlaku maskovaných podivínů vyhnout delší a prozatím i nejagresivnější kampaní, ale přiznejme si to ... s tak nářezovým trailerem vůbec nemusel spěchat. Plnohodnotná upoutávka je pekelně dravá a pekelně akční, přitom z ní nezmizela Favreauova hravost nebo Downeyho ironický cynismus. Není prostor pro pochybnosti. Dřevní rockové hity přecházejí elegantně v pecku od Audioslave, při níž Tony Stark konečně řádí jako z řetězu utržené monstrum, které by bez bitek s těžkotonážní technikou asi hodně rychle zrezivělo. Iron Man jede! Na pětku a bez obav, že by mu snad někdy došel benzín.

Iron Man: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Chachá. Dost bylo staromódních teaserů. Nekompromisní videoklipový náhul přijde k chutí ještě o fous víc. Tony Stark toho stihne za padesát devět sekund požehnaně, na pomoc si ale bere říznější hardrockové kytary, do nichž stačí jednou brnknout, aby se z jejich útrob vysypal celý kbelík popcornu. Tudy vede cesta, aby se z usedlejšího a možná až příliš nehvězdného (navíc dospělého... ouuu!) comicsu stala další adrenalinová pecka s odpovídajícím komerčním ohlasem. Tony Stark to mezi všemi těmi pubertálními fantaziemi nebude mít nikdy snadné, jakmile tenhle teaser ovšem protáhne o druhou minutu a plně v ní zpeněží zjevný cit pro rytmus (a pro to, jak být cool), mohlo by se podařit nejen dílo dobré, ale i výnosné. V řízném mezinárodním teaseru se každopádně slibuje explozivní, pořádně proštěrchaná, chytlavá a ani trochu podbízivá podívaná. Ještě jednou, prosím, a v delším i obrazově výživnějším podání – a na Iron Mana potáhnou všichni včetně dětí, uklízeček a vyléčených alkoholiků.

Iron Man: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tony Stark si hraje na Hefaista, bere do ruky kladivo a vychází ven v plechovém brnění jak z Čaroděje ze země Oz. V tu chvíli pochopíte, že se budou diváci zase dělit na protikladné poloviny. V jedné budeme my, co jsme si užili Zathuru. Starosvětská naivita Favreauovi zůstala, což poznáte z každého pohybu železnatého muže. Nejde o dokonalost tvarů, ladnost pohybů a zaoblený filmový tvar, jenž precizně klouže po sítnici, ale o podněcování fantazie a roztomilé snění, tak trochu v duchu starých Verneovek. Favreau si na sebe ale plete bič, protože velké letní comicsové adaptace se řídí heslem „větší, ještě větší a úplně největší“. Spoléhají na „eye-candy“ momenty, opulentní výrony digitálních kouzel, drsné záporáky a stylové hrdiny. Iron Man jde proti proudu s vtipkujícím Robertem Downeym jr. navlečeným do velké popelnice. Teaser navíc ctí povahu filmu, když řeže do uší dědouška mezi rockovými peckami. Ale mě se Favreaův originální přístup prostě zamlouvá a tak nějak intuitivně nesouhlasím s těmi, kteří budou lamentovat nad zdáním lacinosti. Iron Man bude jen jiný, ne automaticky horší. A minimálně do chvíle než si Stark obleče svůj kostým druhé generace se u něj budeme smět cítit jako během každého oprýskaného dětského snu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace