Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Iron Man | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.05.2008
CZ premiéra: 01.05.2008
režie: Jon Favreau
hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard, Jeff Bridges, Shaun Toub

Iron Man: DVD


ikona
imf
 

Potenciální loudily o snížení hodnocení pod recenzí zklamu. Ani několik měsíců od kinopremiéry nám Iron Man nezreznul. I na DVD je oddechový index bezpečně v zeleném poli a Robert Downey Jr. rozdává hlášky jednu za groš, i když mají v jeho podání zlatý odlesk. Iron Man bude mnohem spíš prvním velkým marveláckým úspěchem, než revolucí hodnou zápisu do čítanek, ale sem tam oprášit tuhle metalízu určitě neuškodí. Žádné velké ideály jako v Supermanovi, žádná lepkavá temnota jako v novém Batmanovi. Iron Man je váš kámoš na mejdan, a to platí i s odstupem. I napotřetí jsem vychutnával (tentokrát navíc v bezpečí zpětného přetáčení sem a tam, které však nepřišlo ke slovu) a odcházel s úsměvem, tím spíš  s pocitem, že Hulk se nepovedl a další "marvelovky" vypadají zatím hodně podezřele. 

Downeyho na hrad sice nepošleme, ale pokud je Quantum of Solace králem multiplexů, nárokuje si Iron Man (minimálně dočasně) titul krále DVD segmentu. V kovové (jak jinak) krabičce, s hračkou jak od Happy Meal, působí impozantně. Navíc nemusíte mít blu-ray edici, aby vám obraz rozříznul televizi vejpůl a zvuk zbořil všechno, co je "jenom" ze sádrokartónu. Takhle má vypadat a znít hollywoodské áčko. Zapište si to za uši, mixéři za velkou louží. Jen víc referenčních DVDček. Pořád ještě se s nimi dělá dobře dojem, zvlášť na osoby nezasažené modrou horečkou. Iron Man jde však do boje s kompletní výzbrojí, takže na dvou discích očekávejte bonusovou nadílku, která vás nechá zapomenout na déšt a mráz za okny. Robert Downey Jr. dostane do nálady sestru, bratra i maminku, protože sype z rukávů vtípky za kamerou jako by za to dostával extra honorář. 

Největším průšvihem je absence audiokomentáře (schovka pro další edici?) Favreau je na svých filmech velmi dobrý společník a kdyby spojil síly s Downeym, mohlo by se to prodávat jako audiobook hned vedle silvestrovských speciálů s Luďkem Sobotou. O čas vás ovšem zkusí připravit sedmidílné Making of, které na necelých 80 minutách pokryje všechno od A do Z, a pak ještě jednou dokolečka. Kdo by si ovšem myslel, že tvůrci se podobným materiálem vyčerpají, krutě by se mýlil. Padesát minut o comicsovém Iron Manovi a půlhodinová procházka trikovým oddělením vás rychle vyvedou z omylu. Když někdo chce, dokáže o svém dítku povídat hodiny, ale také neváhá mu vrazit kudlu do zad. A to hned jedenáckrát. Ovšem fakt, že vystřižené scény mají kolem dvaceti minut také dokazuje, že Favreau má rozum a Iron Man díky někomu "odsejpá". Díky za to. A taky za kamerovou zkoušku a malou parodii od kluků z The Onion. Udělá radost všem, kteří už po pár minutách s železňákovými bonusy pochopí, že se lidi za kamerou královsky bavili. A jakákoliv další infekce touhle náladu potěší.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky, Dolby Digital 2.0 - polsky
Titulky: české
Datum vydání: 19. 11. 2008
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace