Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hněv Titánů | Wrath of the Titans | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.03.2012
CZ premiéra: 29.03.2012
režie: Jonathan Liebesman
hrají: [[Sam Worthington]], Liam Neeson, Ralph Fiennes, Rosamund Pike, Bill Nighy

Hněv Titánů: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Sam Worthington proti antickým potvorám - druhé kolo 

Remake legendárního Souboje Titánů moc lidí nepotěšil. Nejdřív nalákal hodně efektními trailery, aby pak v kině předvedl jen a pouze lobotomickou akci, která sice vypadala slušně, ale jakmile Sam Worthington přestal mlátit lidi a monstra, začalo být sledování filmu skoro až nebezpečné. Já osobně se však řadím k divácké menšině, jež si antickou řežbu celkem užila jako tupý výplach. 

Protože zklamaných i spokojených lidí bylo hodně a Souboj Titánů v kinech vydělal docela slušné peníze, prakticky hned se začalo pracovat na sequelu. A nedávné upoutávky jasně naznačily, že i když za kamerou vystřídal Luise Leterriera Jonathan Liebesman, Hněv Titánů půjde ve stopách jedničky. A tak se i stalo. Se všemi pro a proti. 

Nová výprava do Řecka před ekonomickou krizí je totiž sequel v tom nejčistším slova smyslu. Výbuchy jsou větší, akční scény nařvanější a závěrečná potvora by si dala Krakena k snídani. A na příběh, smysluplné dialogy, uvěřitelné vztahy mezi hrdiny a děj, který dává smysl, zase nezbylo místo. 

Hněv Titánů je sequel v tom nejčistším slova smyslu.Hněv Titánů je opět splachovací jarní výplach, u něhož si má mozek dát pauzu a vy se můžete bavit slušnou akcí, solidními triky a řežbou přerušovanou pouze tím, že v ní nějaké postavy občas mluví - a nikoho moc nezajímá o čem a proč. Jonathan Liebesman občas přijde s nějakým nápadem, který dokáže zesílit pozornost, a jeho dlouhé záběry, v nichž dvouhlavý osmiruký obr rozkrájí asi padesát lidí bez jediného střihu, jsou docela fajn, stejně tak úvodní řež s Chimérou. Jednoduše řečeno - když se to bije, valí se z plátna celkem fajn zábava. 
Sam Worthington potvrzuje, že podobnou roli zvládne bez problémů, a i když se většinu filmu jen mračí a mlátí okolo sebe, v podstatě to stačí. Výrazněji vedle něj zaujme snad jen Bill Nighy se svým návodem jak balit mořské panny. Všichni ostatní tu mají za úkol buď jen chodit a v pravý čas zemřít, případně se – jako v případě Háda – chovat jako absolutní blbci, kteří vlastně nevědí, jestli chtějí ovládnout svět nebo se kamarádit s bráchou. 

Přehrajte si trailer
I přes slušnou akci a charismatického hrdinu je toho však v Hněvu Titánů na sto minut jednoduše málo a pokud půjdete do kina s tím, že vyžadujete cokoliv navíc, budete zklamáni. Hněv Titánů je blbost, ale je to blbost efektní a to vám prostě musí stačit. I Transformers jsou proti téhle řežbě skoro až chytrý film, protože tam víceméně fungují alespoň základní vztahy mezi hrdiny (to, jak tady tvůrci naložili s romantickou linkou mezi Perseem a Andromedou, skutečně zarazí) a vy víte, proč se Megatron chová právě tak, jak se chová. Takový luxus Titáni nedopřejí. 

S nadsázkou se dá říct, že Hněv Titánů nedělá Souboji Titánů žádnou ostudu. To, co bylo na prvním filmu dobré, bez problémů funguje i tady. A to, co otravovalo, obtěžuje i tentokrát. Tahle akční fantasy je jednoduše laciná popkornová řež bez sebemenších ambicí a pokud vám tohle ke spokojenosti stačilo minule, nebudete úpětani teď. Jestli ale čekáte, že se tvůrci po jedničce poučili a zkusili k solidní akci přidělat i originální zápletku, zajímavé postavy a funkční dialogy, čeká vás jen druhé bolestivé zklamání. 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (62)

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad

Síla bohů slábne a vypadá to, že uvěznění titáni se opět vrátí na Zemi. A odskáče to lidstvo. Perseus se tedy musí vydat do podsvětí, zachránit Dia a zmocnit se zbraně, která dokáže zabít strašlivého Krona. Hněv Titánů je prakticky stejný jako Souboj Titánů. Spousta monster, solidní akce a myšlenkové vakuum. Komu sedla jednička, bude spokojený i tentokrát. Komu ne, toho příjemné překvapení nečeká.Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  imf

 • avatar4/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  luksa

 • avatar4/10

  Postman

 • avatar7/10

  Sagittarius

 • avatar6/10

  RoBo

 • avatar6/10

  Mephos

 • avatar7/10

  KARLOS

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar4/10

  fingolfincz

 • avatar7/10

  Le_Chuck

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar5/10

  Anakin

 • avatar8/10

  Maxipes

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace