Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Eragon | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 15.12.2006
CZ premiéra: 14.12.2006
režie: Stefen Fangmeier
hrají: Edward Speleers, Djimon Hounsou, Jeremy Irons, John Malkovich

Eragon: Japonský Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Eragon konečně trochu změnil svůj přístup k filmovým upoutávkám. Chválíme! A budeme pozitivní...:-) Noví hrdinové znovuvzkříšeného žánru se rozhodli přepsat rekordní anály a s každým novým týdnem opruzovat v novém klipu. A my jim pořád naivně skáčeme na lep – trailery se od sebe naštěstí pokaždé výrazně liší, což dokazuje i tenhle poměrně příjemný macek (alespoň na Eragonovy poměry), jenž stihne během dvou a půl minut navodit okolo monitoru velice příjemnou pohádkovou atmosféru. Díky vhodnému hudebnímu doprovodu se z Eragona stává pohrobek Harryho Pottera a Pána prstenů s nápodobnou náladou. Bylo by ale naivní nalhávat si, že v tom nemá prsty seškrtání některých výstupů hlavního hrdiny a malý prostor pro Johna Malkoviche (D-I-S-L-O-Y-A-L-T-Y), resp. okaté vykradení Harryho poletování na Klofanovi (nebo jak se ten opeřenec jmenuje) z Vězně z Azkabanu. Triky jsou mizerné, ale tak nějak jsem si na ně už zvykl. Asi proto mě už Eragonovo mluvení na shluk pixelů nijak netrýzní. Tenhle druh „smířeně flegmatického“ optimismu jste asi nečekali. Od stahování by vás ale neměl odradit, protože asi definitivně zjistíte, vyplatí-li se vaší šrajtofli investice do Saphiry a jejího árijského partnera...

Eragon: International Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Co mají společného stepující tučňáci z Happy Feet se světlovlasým dračím jezdcem? Samozřejmě hlavně otravnou kadenci filmových upoutávek, které se (marně) pokouší zahladit neuspokojivou úroveň filmového základu. Konstruktérům jednotlivých klipů sice můžeme přiznat jistou invenci, touha zamést průšvih pod postel je ale při pátém - a zase dost odlišném – podání poněkud otravná. Příští trailer už jistojistě smázneme linkem v klipech a znaky budeme ztrácet radši kvůli běsnění Spider-Mana. Takže naposledy. Zjevné opakovat nebudu: Drak není vyrenderovaný tak, jak jsme si malovali před první zveřejněnou upoutávkou, což je vidět hlavně při procházce po skalních masivech. Studio si vůbec protentokrát vybralo poměrně nešťastná triková zákoutí, protože jak nové detaily na poletující dračí mršku, tak spektakulární průlety nad bojovou vřavou (s ohýnky a jinými nočními můrami hasičů) vypadají značně béčkově, až odpudivě. Duté chorály se mi zajídají, akční koláže nebaví... ale budu ještě naposledy smířlivý a ty slabé tři hvězdy pro fanoušky filmové fantasy vykouzlím. V recenzi si už ale nalijeme čistého vína, které nebude muset být z hlediska efektnosti poměřováno s ukázkami na nezávislé australské komedie.

Eragon: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Celé marketingové oddělení Foxů zřejmě s napětím čte každou naší kritiku trailerů na Eragona a proto se objevují neustále nové a nové ukázky. Určitě doufají, že nakonec vyměkneme a k těm čtyřem hvězdičkám svolíme. Takže chvílka napětí... konečně se to povedlo, dámy a pánové. Můžete zahodit rýsovací prkna a užít si zaslouženou dovolenou. Sice to bylo těsné, ale poslední zveřejněný trailer dokázal i s těmi několika provařenými záběry udělat pár efektních kouzel. Ve třetí hudební vrstvě to sice zní jako by švábové přebíhali po repráku a Edward Speleers je čím dál tím otravnější, ale... něco tam je. Trochu mě mrzí, že Robert Carlyle plachtí na svém drakovi v poměrně vlažném úvodu, nicméně půl druhé minuty dlouhá ukázka v posledních vteřinách konečně ukáže zuby a vystrojí solidní akční koláž. Ano, je to jenom trailer, ale konečně někdo pochopil, jak ho má stříhat. Nezbývá než doufat, že podobného prozření se dočkáme i v kinech. Na záchranu čehokoliv zbývá ještě pár týdnů. :) (vzhledem k tomu, že zůstanu v redakci s tímhle hodnocením dost možná osamocen, můžete mě rovnou v komentářích prohlásit za národního hrdinu, jistě vás pak bude vědomí toho, že píšu recenzi, bolet o poznání méně :)

Eragon: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Snahu trailerovým chirurgům zpoza Eragona upírat nehodlám. To samé si převeďte na jejich důvtip. Vystavět druhou regulérní ukázku okolo trikových záběrů na dráčka je asi jediným možným východiskem z polízanice, do níž se první část rozmáchlé fantasy trilogie sama uvrtala. I s tímhle klipem si architekti audiovizuálních lahůdek vyhráli. Úvodní kamerový oblouk nabízí impozantní výhled na možnosti digitálních technologií, ale i posléze se vyzobávají ty nejzajímavější záběry z celého filmu (alespoň se to s přihlédnutím k předchozím upoutávkám zdá). Hned několikrát se natvrdo zařadí jiný rychlostní stupeň, obrazovka se potápí do ticha a tmy, aby se následně rozzářila od ohňů a dynamické skladby s bubny a „syntetickými pseudochorály“. Jenže ani tohle pádící aranžmá nedovolí přehlídnout několikrát propírané nešvary. Interiéry i popojíždění skrze lesy budí v rozmazlených očích filmového fajnšmekra hrůzu, démonický červenokabátník připomíná nově místo Dungeon Siege Bollovo Bloodrayne, zpomalené záběry děsivým způsobem nefungují a blonďatý čumil v hlavní roli tomu všemu nasazuje trnovou korunu, která přináší utrpení, ale pravděpodobně už ne i vykoupení. Horší casting měl snad jen Základní instinkt 2 a celá zeměkoule se mu posmívá dodnes. Eragon možná disponuje alespoň nákladnější trikovou výbavou, s ohledem na její nevyrovnanost (igráčci a plastikoví dráčci rulez) si ale začínám myslet, že brány multiplexů pro mě v tomto případě mohou zůstat uzavřené.

Eragon: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Rozpaky, které svého času vzbudily trailery na Narnii, můžeme ve světle Eragona vnímat jako nekritické chvalozpěvy. Báchorka o dračím pilotovi schytává těžké rány daleko před prosincovou premiérou a u Foxů už asi přemýšlejí, kdo je zodpovědný za všechny probleskující chyby (tj. ukazují prstem na kolegu se slovy „to on pověřil režií toho losera s německým jménem“... znáte to :-). Anonymní chytré hlavy si díky bohu uvědomily, že při bezmála televizním vzezření může Eragon uspět jen s dokonale střiženými trailery, které toho nebudou přespříliš odkrývat. Pokud se sami sebe při vzpomínce na plnohodnotný trailer ptáte, co tím proboha myslím, odpoví vám mezinárodní ukázka, v níž se většina stopáže věnuje pečlivému střihu, všemožným trailerovým finesám a hlavně razantním zvukovým předělům. Jedno dračí zařvání na potemnělé obrazovce má větší sílu než pseudomegalomanské bitvy, perfektně gradující bubny pak můžou skeptikům mezi námi napovědět, proč méně nároční zájemci o filmovou fantasy nadělí tomuto traileru i čtyři a více hvězd. Pořád se ale opíjí rohlíkem, který – opakování je matka moudrosti - stále zavání spíš Bollovým Dungeon Siege než vizionářstvím Petera Jacksona.

Eragon: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Už při nekvalitní stream verzi bez hudby se má mysl vracela k chmurným vzpomínkám na Dračí doupě. A není to jen přítomností Jeremyho Ironse. Eragon vypadá jen o pověstný chlup lépe než Bollův Dungeon Siege a to říkám nahlas a naprosto vážně. Stejně televizní kamera, stejně prkenní herci v mimořádně debilních kostýmech a navrch ještě nepřesvědčivé digitální triky. Stefen Fangmeier tak zjevně selhal nejen jako režisér, ale i jako trikař. Jeho drak nevypadá úplně mizerně, ale nějak nevidím důvod, proč bych mu měl fandit. U lidí je to snad ještě horší a Edward Speleers jako hlavní hrdina se jen tak bezmocně rozhlíží. Pro mě osobně nuda už po první minutě a to mi filmová fantasy nikterak nevadí a můžu ji konzumovat plnými lžícemi. Tentokrát si ale zřejmě nechám zajít chuť. Nejhorší na tom je, že trailer ukazuje tak hodně. Tohle už nepůjde zachránit. Jen doufám, že tentokrát trh předvede nějaké obranné mechanismy a nebude se točit dvojka. Já vím, dost razantní přístup, po zhlédnutí pouhého traileru, ale zkuste to sami a zjistíte, že tenhle film nevykazuje ani sebemenší smítko sympatií. Je to taková trailerová černá díra. Sebere vám dvě a půl minuty času, které vám už nikdo nevrátí. :)

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace