Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Eragon | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 15.12.2006
CZ premiéra: 14.12.2006
režie: Stefen Fangmeier
hrají: Edward Speleers, Djimon Hounsou, Jeremy Irons, John Malkovich

Eragon: DVD


ikona
Cival
 

Eragon je průůůser. Vizuálně hodnotný asi jako procházka po karlínských ulicích, s tak originálním příběhem, že by se i pohádky z červené knihovny v jeho stínu vychloubaly svou nekonvenčností, a s hereckou mizérií v každém políčku filmu. Drsnější kritéria zvládne naplnit jen hudební doprovod a mentorský Jeremy Irons. Zbytek odpovídá fantasy ostudě, na níž byl imf svého času v recenzi pořád ještě moc měkký. Logické lapsy (drak je stejně rychlý jako kůň, že ano...), láce za devadesát milionů dolarů a filmařská nuda nuďoucí dělají papírovému Eragonovi nakonec ještě ostudu.

Dračího jezdce můžete zakoupit buď v jednodiskovce s vyvedeným obrazem i zvukem, standardním filmem o filmu a tak trochu paradoxním audiokomentářem (ten film prostě dělá ostudu, takže komentovat jej nedává smysl), anebo ve dvoudiskové speciální edici. Ta se na prvním disku logicky vyznačuje tímtéž, co „single edice“, druhým kotoučem ale přidává spoustu slušných přídavných materiálů. Fanoušek Eragona u nich bude chrochtat blahem, to si můžeme nezaujatě přiznat. Rozvine se před ním mapa bájné Aegelsie, z níž vyskočí tu vystřižené scény, tu padesátiminutový macek o zapeklitostech adaptace knihy na celuloid, tu trailer. Seznámíte se s kreaturami i historií bájného světa, který tak trochu neoriginálně vykoumal mladý pisatel Paolini, podíváte se na šupinky digitální Safiře, prohlédnete si storyboardy a samozřejmě se pokocháte i nějakou hláškou tvůrců, kteří si pořád hrají na velkou fantasy trilogii. Snahu vymodelovat luxusní DVD edici můžeme chápat za naplněnou, „LOTRovské“, Potterovské nebo i obyčejně blockbusterové ambice rozhodně NE.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: česky, anglicky, polsky
Titulky: české...
Cena: 599,-
K mání od: 7. 5. 2007

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace