Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dostaň ho tam! | Get Him to the Greek | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.06.2010
CZ premiéra: 05.08.2010
režie: Nicholas Stoller
hrají: Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Katy Perry, P. Diddy, Pink

Dostaň ho tam!: Recenze


ikona
KarelR
Aldous Snow je zpátky v nejlepší Apatowovce poslední doby. 

Road-movies, ve kterých nevypočitatelný podivín terorizuje nenápadného slušňáčka, byly klasickým hollywoodským artiklem ještě předtím, než tuhle premisu dotáhly na dohled dokonalosti Letadla, vlaky, automobily. Po legendární hughesovině už se v nich jen přidávalo na konzumaci roztodivných povzbuzujících látek, sexy babách a oplzlých fórech, až jsme došli k letošnímu prokalenému výletu do Vegas. Kupodivu za ním ale nestojí Todd Phillips (ten do subžánru přispěje až na podzim), protože jde o spin-off dva roky starých Kopaček. A tudíž o další výtvor produkční dílny Judda Apatowa, což docela dobře vysvětluje, co může člověk od Dostaň ho tam! čekat.

Excentrický rocker Aldous Snow, prakticky všemi odsouhlasený jako to nejlepší na Kopačkách, se jednoduše vrací s novou náloží nekorektních poznámek a chlastacích návyků. Sem tam mají jeho pokusy o čirou upřímnost nářezový hudební doprovod, většinou jde ale jen o to, že může jeden finančně zaopatřený magor říkat, co si myslí. A dělat, co si zamane. Jak už to však bývá, do Aldousova života vpadne supermilý a supernevinný podržtaška z nahrávacího studia, který ho z Anglie musí fofrem dostat na výroční koncert do Ameriky. Tihle dva se spolu stihnou řádně vylít, minou pár letadel a předají si důležité životní rady, hlavní ale je, že to všechno zvládnou s takovým komediálním nasazením, jaké se u spin-offů vidí jen zřídkakdy.

Aby totiž bylo jasno, Dostaň ho tam! je přesně tím zvráceným tripem z Londýna do L. A., jaký slibovaly trailery. A to v tom nejpozitivnějším možném smyslu, kdy rychle zjistíte, že si tvůrci výjimečně nevyplýtvali ty nejlepší fóry v propagačních 150 vteřinách. Rozházet do dvou hodin kupu krasotinek, drogových dýchanků a střelených postav umí každý, jen málokdy se ale podaří onen divácky vděčný mix ukočírovat tak, aby dával smysl a bavil i ve chvílích, kdy se zrovna nesjíždí nejnovější matroš ze zad výstavní bloncky. Dostaň ho tam! se právě touhle vyvážeností vyšvihuje nad dnes už dávno zapomenuté pařící rychlokvašky, a k vysokým kvalitám filmu pomáhá i pár dalších věcí.

Tou nejočividnější jsou samozřejmě dvě hlavní postavy, které lehce přesahují škatulky „nezvladatelná celebrita a její věčně vyjevená chůva“. Vzít adorovaného přicmrndávače a udělat z něj tahouna celovečeráku se nemusí vždycky vyplatit, v tohle případě to ale vyšlo na výbornou. Russell Brand z Aldouse ani na vteřinu neudělal trapného magora, který už nemá co nabídnout, a naopak z něj díky několika nově přihozeným dilematům vyrobil trochu tragickou figurku, které ale pořád baštíte odvázaný přístup k životu. A především tuny hlášek servírované s nezaměnitelným akcentem.

Jonah Hill je mu potom skvělou protiváhou jako Aaron, věrný Aldousův fanda sužovaný vztahovou krizí a pár dalšími obtížemi. Netypická role slušňáka Hillovi překvapivě sedí, a v nové poloze se také nestihne okoukat. Hlavně proto, že ho scénář pořád nutí improvizovat, a nikdy nezabředne do nějaké samoúčelného nadávacího maratonu, za které byl kritizován v minulosti. Dostaň ho tam! se vůbec může chlubit téměř úplnou absencí hluchých míst, jelikož funguje i v klidnějších dialogových scénách, a výprava ústředního dua je přiměřeně prokládána fajnšmekrskými camey lidí z hudební branže (nikdy se jich ale nepřejíte – prim nehrají). A pak jsou tu ještě návštěvy vedlejších postav.

Mezi těmi nelze nezmínit kontroverzní Aldousovu družku v podání Rosie Byrne, která je tu na míle daleko od své obvyklé polohy „milá holka odvedle“. Stříbrnému plátnu ale kraluje především Sean „P. Diddy“ Combs. Jako Hillův šéf si pro sebe krade úplně každou scénu, v níž se objeví, a spolehlivě film vykopává do nejvyšších otáček (spin-off spin-offu?). A když se na plátně sejde s jistým Jeffreym a s chlupatou zdí, utvrdí vás v dojmu, že Dostaň ho tam! strká do kapsy jak Kopačky, tak i zbytek apatowovské produkce z doby po Superbad.

Může za to hlavně rozumný přístup k látce, která se mohla zvrhnout na sto způsobů, a šikovná práce s herci, jimž je vždy dovoleno tak akorát. Režírující Nicholas Stoller (Kopačky) i napodruhé předvedl, že umí ze solidního komediálního scénáře vyždímat maximum, a bude zajímavé sledovat, co mu Judd Apatow svěří příště. Po Dostaň ho tam! nejsou očekávání zrovna malá.

Verdikt

avatar8/10

KarelR

Nebezpečně zábavný rocker Aldous Snow dostal vlastní celovečerák a je z toho nejlepší Apatowovka od Superbad. Russell Brand a Jonah Hill jsou sehraní jako letos málokdo, jejich přihrávači prakticky nemohli být lepší a politické nekorektnosti je tu tak akorát na to, abyste se jí nepřejedli. Dostaň ho tam! bez problému naplňuje požadavky nahláškovaného road tripu, na který si v létě rádi zajdete do kina, a jde tak vlastně i o jeden z nejpodařenějších spin-offů vůbec. Hodně štěstí Downeymu a Galifianakisovi, mají co překonávat.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  Cival

 • avatar6/10

  Mr. Hlad


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  Ravenhorn

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar4/10

  luksa

 • avatar5/10

  martisf

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar8/10

  mcb

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar8/10

  Maxipes

 • avatar6/10

  Peteers

 • avatar6/10

  Arthur

 • avatar5/10

  Duck96

 • avatar5/10

  Mariano

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace