Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dobrý ročník | A Good Year | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.11.2006
CZ premiéra: 07.12.2006
režie: Ridley Scott
hrají: Russell Crowe, Mitchell Mullen, Marion Cotillard, Albert Finney, Tom Hollander

Dobrý ročník: DVD


ikona
k0C0UR
 

Dobrý ročník působí jako čiré zjevení hned ze dvou důvodů: Kdo by čekal, že režisér Gladiátora, Vetřelce, Černého jestřába, Hannibala a Království nebeského si jen tak sedne k nenáročné romantické komedii? A kdo by čekal, že to bude opravdu dobrá romantická komedie? Stalo se však a dobře to dopadlo. To dnes vím i proto, že mi vzpomínky na francouzské vinice a sluncem zalitý obzor leží v hlavě více než pár dní po tom, co se tu Russell Crowe rozhodl usadit. A kdo si myslí, že je to spoiler, asi nikdy neviděl v neděli odpoledne žádný film, kde se objevuje jméno Rosamunde Pilcher. Film o tom, kterak mladý muž z městských poměrů a nálad přijede na venkov a zatouží po spočinutí v náruči tamější domorodkyně, přestože je namyšlený, arogantní a sebestředný. Scott tohle klišé zpracovává tím hladčeji, čím více se opájí hudbou, sluncem a vínem ve vedlejších rovinách scénáře Dobrého ročníku. A protože těch odpočinkově-bohémských motivů je v něm spousta, jde mu to zatraceně dobře. I Russell Crowe zas pro jednou odhazuje roušku tvrďáka a dokazuje, že umí být vnímavý milovník, pokud na to přijde a trochu se mu chce. Nakonec z toho vyleze spletenec nejrůznějších nálad, z nichž jedna jasně dominuje – chuť žít, chuť pít. Na kraji světa s krásnou ženou po boku.

Kdo to nikdy nevěděl nebo čirou náhodou zapomněl – Russell Crowe má kapelu, se kterou stvořil prakticky veškerou hudbu k filmu. The Ordinary Fear Of God, jak zní její název a tři songy, které jí Ridley Scott dovolil vpustit do bonusové sekce, jsou nakonec tím nejlepším, co disk v této oblasti nabízí. Vedle trojice klipů vás čeká devatero krátkých útržků z natáčení poslepovaných do filmu o filmu a nazvaných komplexně Pohlednice z Provence. Dozvíte se třeba to, že Ridley Scott bydlí kousek od místa, kde natáčel nebo třeba to, že obyčejná scéna s pádem kola hlavní hrdinky se točila nespočetněkrát do té doby, než Scottovi přišla dostatečně násilná bolestivá. Milý chlapík! Více se o jeho dobráctví dozvíte z audiokomentáře, který si střihl se scenáristou a producentem a pokud byste stále neměli dost, můžete své libido ukojit u ničím nepodstatných vynechaných scén.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky :: Dolby Digital 2.0 - polsky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 21. 5. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace