Chaotická Ana | Caótica Ana | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.12.2007
CZ premiéra: 20.11.2008
režie: Julio Medem
hrají: Manuela Vellés, Charlotte Rampling, Bebe, Asier Newman, Nicolas Cazalé
 

V KOSTCE

Ana bydlí se svým otcem celou svou pubertu v jeskyni a pak přijde záhadná žena a odvede ji do centra mezi mladé bohémy. Zde Ana zjišťuje, že se potřebují najít a hlavně se zbavit svých vnitřních démonů, kteří jí komplikují jak soužití s ostatními lidmi, tak hlavně se sebou samotnou. Julio Medem, jinak jistý režisér, natočil lehce neuchopitelný pseudoumělecký film, který vás zklame tím, že nevede odnikud nikam. Jako ukázka standardního řemeslného umu a jednoho brilantního hereckého výkonu však postačuje. Otázka zní, jestli je to dost.

CELÁ RECENZE ZDE

FOTOGALERIE

O FILMU

Režisér Julio Medem se řadí mezi nejzajímavější současné španělské filmaře, ale je poměrně dost diváků, kteří nejsou schopni jeho styl a filmy vydýchat. Chaotická Ana mu asi nové fanoušky nepřivede, ale ty staré by potěšit mohla. Film vypráví příběh mladí dívky Any, která žije kdesi na Ibize se svým otcem, ale chystá se na zásadní změnu. Z ostrova se hodlá přestěhovat do Madridu, aby se tu mohla věnovat malování. Film zachycuje čtyři roky jejího života, ale brzy se ukáže, že nejde jen a pouze o její život. Do Any se totiž promítají existence dalších mladých dívek, které spojuje jedna věc. Ve věku dvaadvaceti let byly zavražděny. A Anu možná čeká stejná budoucnost. Chaotická Ana je podle všeho velmi divný ale zároveň i poměrně zajímavý film, který na diváka klade docela velké nároky. Ne na všechno v něm bude odpovězeno a ne všechno bude vysvětleno. Julio Medem, jehož u nás asi nejznámějším filmem je Sex a Lucía, se prý tentokrát nechal možná až příliš strhnout a ani jeho fanoušci si nejsou úplně jisti tím, co vlastně chtěl autor ve svojí novince říct.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se